fotka

Nová Honda SH300i 2016 prodej zahájen

  • vydáno: 14.9.2015
  • autor: FilipT, TZ Honda

Řada SH model je etalonem v kategorii štíhlých výkonných městských skútrů a s třístovkovým jednoválcem dokáže na kvalitní silnici nabídnout i pořádně sportovní svezení a "vyprášit kožich" leckterému maxiskútru i sportovnímu autu. Tento skútr totiž dokáže na tachometru vyhnat ručičku až na 160 km/h. A pro sezónu 2016 navíc dostává pár dalších vylepšení. Tento model je k dispozici ve verzi s ABS a topcasem za zákaznickou cenu 134 900,- Kč. Dostupné barevné varianty jsou perleťová bíla, stříbrná metalíza, matná šedá metalíza a červená siena.

Po designové stránce přibyly ostřejší linie diodových světel vepředu i vzadu, po stránce komfortu pak bezklíčové odemykání skútru Honda SMART Key System – stačí, aby řidič měl klíček v kapse a byl v dosahu cca 2 metrů od skútru a může si odemknout sedlo, řízení i kufr. Bezpečnost zase podporuje dvoukanálový systéme ABS.

Jednoválcový motor dostal posílení krouťáku v nízkých otáčkách a spolu s novou technologií sníženého tření by se to mělo projevit ještě razantnějším odpichem při rozjezdu z křižovatek. Právě pro tuto vlastnost je třístovka SH jedničkou v prodejích na italských a španělských trzích, kde se na každé křižovatce sjíždí desítky skútrů a hodně záleží na akceleraci. Díky inovacím se také snižuje spotřeba a navíc i snižují emise, takže tento model jako první splňuje normu Euro 4.

Nové SH300i nyní nabídne i větší podsedlový prostor. Konstruktéři prodloužili zadní část, takže se maličko prodloužil i rozvor na 1438mm. Pod sedlo se tak i přes použitá vysoká kola vejde otevřená přilba a o něco se změnila také jízdní pozice se vzpřímenějším posazem.

Nový model 2016 bude dostupný od září 2015, takže pokud již uvažujete nad nějakým opravdu stylovým dárkem pod stromeček...

reklama

Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz