fotka

Paříž rozjíždí CityScoot

  • autor: FilipT

Pařížský provozovatel velké sítě parkovišť Vinci se spojil s novou půjčovnou elektrických skútrů CityScoot a společně spouští hodně zajímavý projekt půjčování elektrických skútrů. Nasednete, za pár korun dojedete tam, kam potřebujete, tam skútr necháte a dál se nestaráte...

Podmínkou je zaregistrování do celého programu, pomocí kterého si můžete vyhledávat a rezervovat skútry online, a také hned vidíte, jako moc mají nabitou baterii. Při vyzvednutí na bnabíjecí stanici jsou skútry samozřejmě nabité a nabídnou dojezd 60-100 km. Jde přitom o ekvivalent skútru 50 ccm, takže nebudete potřebovat řidičák na motorku.

Skútry mají automatické zamykání, díky kterému je lze jen obtížně ukrást či aktivovat pohon, dále mají geolokaci, díky které je lze snadno nalézt, ale také dokážou samy přivolat pomoc pokud deketují nehodu. Skútry nemají klíček, aktivují se pomocí zadání kódu, který uživatel po objednání dostane v SMS. Pod sedlem najdete přilbu a také zásobu jednorázových hygienických sítěk na vlasy, abyste se nemuseli být cizí přilby.

Základní cena je 3 Eura za 15 minut, což je doba, za kterou se pohodlně přepravíte po své čtvrti. Pak můžete skútr nechat zaparkovaný na ulici a dál se nestaráte. Když skútr zaparkujete v nabíjecí stanici, cena je jen 2 Eura. O svážení skútrů na nabíjecí parkoviště se postará speciální přepravní služba. Stejně tak platí, že pokud si zákazník vyzvedne skútr s menším stavem baterie než 30 %, má jízdu zadarmo. V plánu je dokonce i bonus za to, že poloprázdný skútr zavezete k nabíjecí stanici.

Pro začátek jezdí po Paříži prvních 35 skútrů a startují v nové čtvrti La Defense, po odladění zkušebního provozu by jich mělo přijít dalších 150 a do konce roku 2016 by jich mělo být v provozu 1000. A to už zní nadějně na to, aby se celý projekt rozběhl a stal součástí dopravní infrastruktury.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 180
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz