fotka

Honda SH300i a inovace 2015

  • autor: FilipT, foto: TZ Honda

Tento model je etalonem v kategorii štíhlých výkonných městských skútrů a na kvalitní silnici dokáže nabídnout i pořádně sportovní svezení a "vyprášit kožich" leckterému maxiskútru i sportovnímu autu. Tento nenápadný skútr totiž dokáže na tachometru vyhnat ručičku až na 160 km/h. A pro sezónu 2015 navíc dostává pár dalších vylepšení.

Po designové stránce přibyly ostřejší linie diodových světel vepředu i vzadu, po stránce komfortu pak bezklíčové odemykání skútru – stačí, aby řidič měl klíček v kapse a byl v dosahu cca 2 metrů od skútru a může si odemknout sedlo, řízení i kufr. Bezpečnost zase podporuje dvoukanálový systéme ABS.

Jednoválcový motor dostal posílení krouťáku v nízkých otáčkách a spolu s novou technologií sníženého tření by se to mělo projevit ještě razantnějším odpichem při rozjezdu z křižovatek. Právě pro tuto vlastnost je třístovka SH jedničkou v prodejích na italských a španělských trzích, kde se na každé křižovatce sjíždí desítky skútrů a hodně záleží na akceleraci. Díky inovacím se také snižuje spotřeba a navíc i snižují emise, takže tento model jako první splňuje normu Euro 4.

Nové SH300i nyní nabídne i větší podsedlový prostor. Konstruktéři prodloužili zadní část, takže se maličko prodloužil i rozvor na 1438mm. Pod sedlo se tak i přes použitá vysoká kola vejde otevřená přilba a o něco se změnila také jízdní pozice se vzpřímenějším posazem.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz