fotka

Elektrokolo od Piaggia

  • autor: FilipT

Koncern Piaggio je slavný hlavně díky svým skútrům značky Piaggio a Vespa, ovšem nemůže ignorovat ani nový fenomén na poli moderní individuální dopravy, kterým jsou elektrokola. Co slibuje projekt Piaggio Electric Bike?

Kromě asistovaného pohonu elektromotorem při šlapání designéři Piaggio využili elektroniku PMP (Piaggio Multimedia Platform), díky které získá bicykl z vašeho smartphonu přístrojovku se všemi údaji i možností sdílení s okolním světem. Přístrojovka/smartphone je napájená z USB a slouží také jako elektronický klíč, takže bez ní je kolo nepoužitelné a neláká zloděje. Navíc Bicykl má vlastní jednotku GPS, díky které je možné jej při odcizení vyhledat.

Jako pohonná jednotka slouží kompaktní elektromotor o výkonu 250-350W vyvinutý kompletně v Piaggiu, který je ukrytý ve středu mezi šlapkami a jen minimálně narušuje estetiku jízdního kola. Baterie li-ion 400 Wh pod sedlem nabízí dojezd 60 až 120 km v závislosti na zatížení – motor dává vždy určitou sílu navíc k síle šlapání. Součástí je také převod řemenem a převodová soustava, díky které si lze navolit libovolnou kombinaci záběru a pomocné síly.

Můžete si tak například nastavit svůj svalový výkon na úroveň 100 W a požadovanou frekvenci šlapání nebo požadovanou rychlost a motor bude podle nastavených požadavků dávkovat pomocnou sílu a udrží například nastavenou rychlost. Aplikace ve smartphonu také dokáže fungovat jako navigace a vypočítá a nastaví správnou pomocnou sílu, aby vám baterie vydržela pomáhat až do cíle. Funkce “Back Home Alert” cyklistu upozorní, pokud zbývající energie v baterii už nestačí na dojezd zpátky domů či do cíle.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz