fotka

SXT Raptor – elektroskútr jako motard

  • autor: FilipT

Zajímavé designové možnosti odkrývá projekt elektrického skútru SXT Raptor 1200. Rezignuje na tradiční výhodu skútrů, kterou je dobrá ochrana nohou před větrem a deštěm, a místo toho nechává předek odhalený a libuje víc zábavy.

Jasně, že základem je čínská výroba a dost jednoduchá konstrukce s elektromotorem 1200W a postarší technologií s olověnou baterií, ale díky tomu je také relativně nízká cena. Evropská značka SXT si ale aspoň dokázala pro Čínu navrhnout zajímavý design, který by mohl přilákat řadu zájemců, hlavně z řad mladých.

Jelikož čínští výrobci jsou hodně přizpůsobiví a nemusí si tolik lámat hlavu s patentovými právy, dá se očekávat, že se podobné nebo identické stroje brzy objeví i na českém trhu pod některou ze značek dovážejících z Číny. Moderní plasty a přiznaná jednoduchá konstrukce totiž působí docela přitažlivě a trochu připomínají designové prvky třeba z KTM Duke 125.

Elektrický pohon s elektromotorem v zadním kole využívá 60V baterii o kapacitě 20 Ah a dokáže nabídnout výkony na úrovni solidní padesátky a dojezd až 60 km. V nabídce jsou tři barvy (žlutá, červená a zelená). Doba nabíjení baterie je pak 8 hodin. Olověná baterie bohužel nemá rádá úplné vybití, proto výrobce doporučuje nevybíjet ji úplně „do mrtva“ a nechat jí vždy alespoň 25 %, pak vydrží až slibovaných 800 nabíjecích cyklů.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz