fotka

Hudba na cesty

  • autor: Matěj Oliva

Na výstavě mě zaujal velice zajímavý výrobek. Jedná se o jakýsi audiobox na skútr. Na rozdíl od klasických systémů, které se montují pod sedlo, nebo do plastů a většinou s nimi souvisí řezání do plastů a nenávratné změny můžete toto zařízení za pár okamžiků ze skútru demontovat.

Jedná se o velmi jednoduchý nápad. Plastový výlisek obsahuje „šuplík“ na klasické autorádio a dva kruhové otvory po reproduktory. Celý systém je ke skútru upevněn pomocí pásů se suchými zipy. Součástí je voděodolný potah, který celý systém uchrání při dešti. Na bocích navíc najdete kapsy na drobnosti. K napájení slouží kabel na 12V, který se zapojuje do cigaretové zásuvky, která je dnes na většině strojů samozřejmostí, popřípadě není velký problém jí dodělat.

Překvapivé je, že celý komplet je osazen poměrně kvalitními komponenty například od značky Pioneer. To bych u čínské produkce rozhodně nečekal. Cena nejdražšího audioboxu je 300 dolarů, což není málo. Pokud by byl k dostání prázdný box, který si můžete vybavit jak chcete, byla by situace jednodušší. Systém navíc nedisponuje zesilováním a zeslabováním v závislosti na rychlosti jízdy.

Technické údaje

Unit Output : Max 150 Watt
MP3 / WMA Support
SD / USB / SDHC Support
FM radio (87.5~108Mhz)
AUX in front
Equalizer (User/Preset)
Voltage : 11V~16V
Two pouches for personal belongings
Speaker Size : 5.5 inch
Speaker Output : 120 Watt(Kenwood) / 130 Watt(Sony & Pioneer)
Dimension : 350 mm x 250 mm x 170 mm
Weight : 2.8 kg

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz