fotka

Intermot 2014: Honda Forza 125

  • autor: skutrmania.cz

Horkou novinku pro evropský trh představila Honda. Forza 125 přijíždí s neotřelým designem a osvědčenou technikou.

Skútr designově působí jako daleko větší kubatura. Design je moderní a neotřelý, i když přední kapotáž připomíná skútr BMW. Světla jsou dobře propracovaná a nechybí ani LED denní svícení. Přehledná je palubní deska, která kromě dvou budíků obsahuje i přehledný displej.

O pohon se stará kapalinou chlazená jednoválec o výkonu 10,2 kW, tedy těsně pod povolenou legislativní hranicí skupiny A1 a B. Podvozek má klasickou koncepci. Výkon je na váhu 161 kg dostačující. Zajímavé ale je, že hmotnost s ABS je jen o jeden kilogram vyšší. Rám je ocelový, vepředu je klasická teleskopická vidlice, vzadu pak Forzu tlumí dvojice tlumičů. Dobrou ovladatelnost podporuje i velikost kol. Vepředu najdete patnáctku (pneu 140), vzadu čtrnáctku (pneu 120).

Cenu zatím odhadnout nemůžeme, ale lze předpokládat, že se vzhledem k technice bude pohybovat nad sumou, kterou Honda požaduje za PX 125. Forza by se tak měla stát nejluxusnější 125, kterou má Honda v nabídce.

Video

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/317284/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz