fotka

Nicolas Sarkozy na skútru - bez přilby!

  • autor: skutrmania.cz

Středeční ráno začneme trochou bulvárních zpráv. Francií včera otřásl nejnovější skandál Nicolase Sarkozyho, který se měl společně se svou manželkou Carlou Bruinovou prohánět na Vespě bez ochranné přilby.

135 EUR a tři body

Důkaz se objevil dokonce na titulní straně Paris Match. Jízda na skútru bez přilby je ve Francii samozřejmě zakázána a Sarkozymu hrozí pokuta 135 EUR a odnětí tří bodů. Otázkou ovšem je, zda Francouz na skútru vůbec jel a zda nebyla fotka pořízena uvnitř jeho rezidence. Může se také jednat o PR akci, která by odsunula do pozadí ostatní skandály. O Sarkozym je známo, že je velkým milovníkem skútrů, zajímavé ale je, že nesedlá domácí značku Peugeot, ale převážně stroje Piaggio, ať už jde o MP3, nebo o Vespu.

V Holandsku to jde

Při nedávných testech Yamahy Tricity v Holandsku mě zaujalo, že řada jezdců na skútrech nemá na hlavě přilbu. Vysvětlení je jednoduché. Na skútru totiž v můžete jezdit i po cyklostezkách, které jsou naprosto všude. Nesmíte při tom ale překročit rychlost 25 km/hod. No a právě na cyklostezkách nemusíte jezdit v přilbě. Na běžných silnicích samozřejmě platí stejná pravidla jako v ostatních zemích EU.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/329180/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz