fotka

Maxon Scuola k dlouhodobému testu

  • autor: skutrmania.cz

Protože do redakce nám chodí nejvíc dotazů právě na ty nejlevnější skútry, rozhodli jsme letos podrobit zkoušce další z těch nejjednodušších strojů - tentokrát ovšem křížence mezi skútry a mopedy na velkých 16palcových kolech.

Pro velmi dobrých zkušenostech s naším redakčním Maxonem, se kterým jsme za tři sezóny absolvovali přes 5 tisíc kilometrů (viz článek 1, článek 2, článek 3, článek 4, článek 5 a článek 6) a jezdili bychom spokojeně dále, kdyby nám jej nezrušili rozjetí kamarádi na Erzberg Rodeu, začínáme další dlouhodobý test. Vyzkoušíme si další z nejlevnějších modelů z prodejní sítě Auto Kelly, a sice model pro dlouhány Maxon Scuola.

Skútr jsme převzali na centrále ve Vysočanech a najeli prvních pár kilometrů. Jaké jsou dojmy? Jde o výborný stroj pro nás dlouhány, nehrozí tady nedostatek místa na kolena, vysoká kola prostě přinášejí možnost větších celkových rozměrů. Naopak trochu nás zarazilo poměrně malé sedlo řidiče - s tím budou mít asi problém silnější postavy s větším pozadím.

Motor o maximálním výkonu 5,4 kW zatím budeme prvních pár stovek kilometrů šetřit a podáme zprávu po první garanční prohlídce. Naopak odpružení si hned za prodejnou řeklo o přitažení, v továrním nastavení se skútr na větších hrbolech v rozbitých Vysočanech dostával brzy na dorazy.

Scuole během následujících sezón dáme pořádně do těla a podáme další zprávu.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/317284/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz