fotka

Inovovaná Aprilia Scarabeo pro 2014

  • autor: FilipT

Piaggio Group se vedle legendární značky Vespa může pochlubit i řadou dalších slavných jmen - a mezi ně patří i populární řada skútrů s velkými koly nabízená pod názvem Scarabeo. Pro letošek Aprilia připravila další inovaci strojů této řady, kterých se prodalo již přes 750 tisíc.

Nový design se vrací k retro vlně vedené oválným světlometem, díky kterému tyto skútry opravdu připomínají bájného egyptského brouka Scarabea. Nové tvary a grafika ale zároveň přinášejí i modernější vzhled a model dostal dvoubarevné lakování. Přední pruh nyní ladí s barvou potahu sedla a barva pokračuje i na volitelný zadní kufr.

Nový je i tvar litých kol o velikosti 16 palců, oživení doznala i přístrojovka, která je stále asymetrická a obsahuje dva hlavní budíky v protáhlých rámečcích. Tento tvar se pak opakuje i v křivkách zadního nosiče zavazadel kombinovaného s madly pro spolujezdce.

Nová Aprilia Scarabeo přijde na trh ve třech motorizacích - dvoutaktní či čtyřtaktní čtyřventilová padesátka o výkonu 3,2 kW, a konečně ta nejatraktivnější - Scarabeo 100 4T s větším objemem motoru 100 ccm. Stovková verze je odlišená řadou chromovaných prvků, ochranným plexištítem a portem USB v přihrádce pod přístrojovkou pro nabíjení mobilního telefonu nebo napájení navigace.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/329180/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz