fotka

David Matásek - Vespa je legenda

  • autor: Matěj Oliva, Foto: Jan Altner

Na výstavě skútrů jsem měl možnost pár desítek minut posedět u kávy s Davidem Matáskem, vášnivým Vespařem, kterému jsem u té příležitosti položil pár otázek.

David Matásek je především divadelním hercem, členem souboru Národního Divadla, ale i dalších souborů. Vidět ho můžeme ale i v televizi, nejvíce se proslavil rolí Kendyho v pentalogii o básnících. Má tři dcery, dvě Vespy a žije na pražském Žižkově.

Tak trochu povinně se musím zeptat, jak jsi se dostal ke skútrům?

Přes dovolenou. Jako většina lidí. V Praze jsem pak pochopil, jaká je to neskutečná úspora času a byl jsem chycen. První výlet za hranice města byl jen otázkou času.

Jezdíš na Vespě S, ale máš i LML, proč právě tyhle stroje?

Mixér je uživatelsky jednodušší, Indie je víc hračka. A dva stroje v rodině jsou vždycky výhoda. Servisní pauzy tak nebolí.

Tvoje LML bylo při focení trochu odřené, jak jsi na tom s pády?

Jsou dva druhy motorkářů. Ti, co už spadli a ti, co to teprv čeká. Jsem v té druhé kategorii, ale naštěstí nic vážného. Ťuk, ťuk.

Zahrál sis někdy se skútrem ve filmu, nebo v divadle?

Zatím ne, ale nějakou roadmovie bych si s chutí dal.

Bez ohledu na cenu a značku, jaký je tvůj nejoblíbenější skútr?

Ale no tak... To je snad jasný, ne? Vespa je legenda, kterou hned tak něco nepřekoná. Možná se to může někomu jevit jako snobárna, ale tohle neřeším. Je to prostě značka s tradicí!

Jezdíš hodně po Praze, co říkáš na pražský provoz, dělá ti někdy problémy?

Kdo se naučí jezdit po Praze, toho už nic nepřekvapí. To je na tom pozitivní. Další dobrá zpráva je, že už nás autaři neberou jako nepřátele, ale občas v koloně i uhnou. Jen ta zrcátka a blinkry.... Tohle bych prosil ještě vypilovat.

Víme o tobě, že s Vespou dost často i cestuješ, kam se chystáš letos?

Itálie a Chorvatsko. Jih je jih. Teplo, Alpy, milí lidé a dobrá kuchyně.

Čím bys nalákal víc lidí do sedla skútru?

Už jsem to tu říkal, úspora času, snadné parkování, neopominutelné je také prolomení ledů na pracovní schůzce. Počáteční oťukáváni zkrátíte řečmi o skútrech. To nemluvím o chvílích, kdy svoji milou vezmete na romantickou vyjížďku. A plná nádrž vás přijde maximálně na stopade!

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/329180/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz