fotka

Nový Sym Crox 125

 • vydáno: 21.3.2014
 • autor: Matěj Oliva

Zčista jasna přišla na svět novinka od taiwanského Symu, který představuje každý rok celou řadu zajímavých strojů. Tentokrát se ale pustil do prozatím neznámých vod a přišel se skútrem určeným především pro mladé a hravé jezdce.

Rám a geometrie vychází z modelu orbit, ale je osazen novým motorem o výkonu 7,5 kW s točivým momentem 8,9 Nm. Ten využívá moderní technologie, jako je keramický potah válce, který snižuje tření, prodlužuje životnost motoru a samozřejmě má i blahodárný vliv na spotřebu. Nešetřilo se na detailech. Najdete tu LED směrovky i denní svícení. K tomu atraktivní palubka, u které si budete moci nastavit 16 barev podsvícení.

Skútr má neotřelý terénní look podobný Yamaze BWs. Vynikají široké hrubé pneumatiky, přední tlumiče opatřené gumovými prachovkami a zvednutý přední blatník. Velké přední světlo vypadá velmi funkčně a samozřejmě ladí s celkovou podobou stroje. Zapomenout nesmíme ani na bástery na řídítkách chránící jezdcovy ruce.

No a na závěr asi to, co vás bude zajímat nejvíc – skútr by se měl na náš trh dostat ještě v první polovině sezony a jeho cena bude velmi zajímavých 41 900,- Kč. Jakmile se dostanou první kusy k nám, určitě se budete moci těšit na redakční test.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz