fotka

Jednokolový e-skateboard Onewheel

  • autor: FilipT

Úsilí o stále menší a jednodušší dopravní prostředky už se dostává na samotnou mez možností - kalifornská společnost Future Motion vytvořila jednokolovou pojízdnou desku s elektrickým pohonem... Pohádková "létající" deska je konečně na světě - nevěříte? Podívejte se na video v článku.

To, co před řadou let začalo vozítkem Segway, se dostává až na samotný limit. Elektronika zajišťující vyvažování a pohyb dopředu, zatáčení a brzdění přesně podle intuitivních lidských pohybů, se už dokáže poradit i s jízdou na jednom jediném kole.

Video:

Funkční koncept s jednoduchým názvem Onewheel reaguje na přenášení váhy do stran podobně jako klasický skateboard, navíc ale díky výkonné elektronice a elektromotoru umí uhánět rychlostí až 20 km/h. Lithium-nanofosfátová baterie 48V má zatím dojezd 6-9 km, ovšem díky hmotnosti pouhých 11 kg není problém ve městě kombinovat dopravní prostředky a desku naložit do auta nebo vzít sebou do metra.

S rychlonabíječkou se Onewheel navíc dobije už za 20 minut, takže stačí se občas zastavit na kafe a pokračovat v zajímavé jízdě. První kusy by měly být na trhu již na jaře a cena 1299 USD za tak exotické vozítko ani není až tak vysoká, zvláště v porovnání s hodně drahým konkurentem Segway.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz