fotka

Intermot Kolín – Doplňky

  • autor: Matěj Oliva, Foto: Autor

Na výstavě se vždy předvede bezpočet značek nabízejících příslušenství pro motorky a skútry. V Kolíně byla úroda velice zajímavá.

Givi

Tento italský výrobce se zaměřuje na skútry v hojné míře. Na stánku bylo k vidění několik variant kufrů lakovaných v barvách skútrů. Zajímavější byla dětská sedačka na skútr. Umisťuje se na sedačku spolujezdce a jsou na ní k dispozici i popruhy a třmeny na nohy. Nezapomeňte ale, že děti u nás smí na skútr až od dvanácti let.

K vidění byly i plexištíty pro nové modely včetně Hondy PCX. Pokud používáte skútr v práci, může se vám hodit notebooková taška s upevněním na klasickou plotnu Givi. K dispozici je hned několik velikostí a designů brašen.

Touratech

Ačkoliv se tato značka zaměřuje především na tuning cestovních endur a jiných velkých motorek, pár věcí se dá aplikovat i na skútry. Především jsou to držáky navigací, které opravdu něco vydrží, jsou odpružené a vyrobené z hliníku, Navigace se v nich dá navíc uzamknout, takže jí v klidu můžete nechat na skútru, když jdete do obchodu. Horkou novinkou je držák iPhonu, který mě osobně udělal velkou radost. Dá se navíc natáčet, takže váš iPhone může být natočený vodorovně, nebo svisle. Je samozřejmě také ušetřen nežádoucích vibrací.

Zimní pneumatiky

Skútry jsou v dnešní době celosezónní záležitostí. Ježdění většinou končí s prvním sněhem. Ani ten ale nemusí být překážkou s pneumatikami vyrobenými ze zimní směsi a vybavenými kovovými hroty. Tyto pryže dodává na trh značka Schwalbe.

Zajímavé plexištíty

Firma Ermax se zatím specializovala především na sportovní skla pro superbiky a naháče. Na výstavě ale překvapila štíty pro skútry se zajímavými dekory. Otázkou zůstává, co tomu bude říkat česká policie.

SW – motech

Tato německá firma se čím dál častěji ukazuje na našem trhu a má část sortimentu i pro skútry. Především to jsou plastové kufry všech barev a velikostí.

Zámky ABUS

Bezpečnost především. Pokud nechcete, aby na vašem skútru jezdil někdo jiný, je dobré si pořídit zámek, no a když zámek, tak jedině ABUS. Řetězy jsou speciálně upravené tak, že mají měkký střed odolný proti přeražení a tvrzené okraje proti přeřezání. Zároveň není možné zámek ani zmrazit a odvrtat. V nabídce je ale i celá řada kotoučových zámků. Několik modelů je vybavených alarmem. Zámky se vyrábí v mnoha barvách a desénových provedeních.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz