fotka

Yamaha TCROSS 530 Hyper Modified

 • vydáno: 13.11.2013
 • autor: FilipT

Poznali byste v této speciální úpravě sportovní maxiskútr Yamaha TMAX 530? Po sérií tří speciálních přestaveb od známých jmen - Marcus Walz, Ludovic Lazareth a Roland Sands - přichází čtvrtá úprava v podání italského týmu několika stavitelů sestaveného italským časopisem Riders.

Pod názvem TCROSS se jim podařilo zkombinovat základ TMAXu a doplnit jej o prvky z endura Yamaha 450 YZF. Z maxiskútru zůstal zachován motor, rám a hlavní část přední vidlice, enduro pak poskytlo vnitřek odpružení, horní část od řídítek po sedlo a obutí do terénních pneumatik 110/80-19 vepředu a 150/70-17 vzadu.

Nejvíc práce samozřejmě zabrala zadní kyvka, kterou bylo kromě prodloužení nutné přepracovat na pohon zadního kola klasickým řetězem místo ozubeného řemenu. S prodloužením zadní kyvky ale musely přijít i úpravy parametrů zavěšení předního kola a snížení úhlu přední vidlice o 6° v porovnání s TMAXem.

Na přední kolo putovaly brzdy z YZ450F na menším kotouči 280 mm, zadní brzda zůstala standardní z TMAXe s kotoučem 26mm. Výsledná výška sedla na vysokém pomocném rámu se vyšplhala na 900 mm a celý komplet se vešel do 164 kg suché váhy.

Video ze stavby

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz