fotka

EICMA 2013: Quadro 4D a Quadro Oxygen

 • vydáno: 11.11.2013
 • autor: FilipT, foto: Jan Altner

Tříkolové skútry mají díky své bezpečnosti a jistotě ovládání stále více příznivců a v Miláně jsme je potkávali na stále více expozicích. Značka Quadro ovšem představila finální podobu další úrovně - prvního čtyřkolového skútru! Pro nás ale byla zajímavější zpráva o novém motoru pro stávající tříkolový model Quadro 3D, k vidění byl i projekt s elektrickým pohonem Quadro Oxygen.

Quadro 350S

Ještě než se podíváme na hlavní čtyřkolovou kuriozitku, musím zmínit novou tříkolku. Už ta první verze nás při prvních testovacích jízdách díky geniálně jednoduché konstrukci odpružení s nakláněním v zatáčkách hodně nadchla. Ovšem moc nás neoslovil trochu zastaralý motor - a to se právě nyní změnilo a místo dvouventilu nastoupil nový čtyřventilový agregát.

Mírně se navýšil zdvihový objem z 313 na 346 ccm a odpovídajícím způsobem posílil i výkon z 23 na 27 koní. Nové je elektronické vstřikování, styl přístrojovky, zadní odpružení i nastavení předního systému HTS (Hydraulic Tilting System ), upravené je také sedlo. Podle všeho nás na jaře čeká luxusní svezení...

Quadro 4D

Čtyřkolový stroj ve finální verzi využije k pohonu zadních kol dva ozubené řemeny a sílu mezi kola bude rozdělovat pomocí diferenciálu. Pohonná jednotka bude stejný vodou chlazená jednoválec se čtyřmi ventily a výkonem 27 koní jako ve výše uvedeném modelu Quadro 350S.

Quadro Oxygen 3

Koncept tříkolového skútru s elektromotorem vychází z koncepce 350S, ovšem v zadní části je ještě elegantnější - elektromotor je totiž umístěný v rámu a na odhalené zadní kolo vede pouze tenký převod ozubeným řemenem.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz