fotka

EICMA 2013: Peugeot Django

  • autor: Matěj Oliva

Tradční výrobce skútrů naštěstí pro letošek upustil od elektrických ekoexperimentů a místo toho představil krásné retro, které oslavuje šedesátileté výročí vůbec prvního skútru se lvem na kapotě.

Skútr už na první pohled vyčnívá z řady. Navazuje na původní Peugeot S55 zejména svými podlouhlými tvary a dlouhou podlahou. Vše pak dokreslují pastelové barvy a malá litá kola s pneumatikami s bílými boky.

Pod retro designem se skrývá to nejmodernější, co Peugeot nabízí. Nechybí LED světla, která jsou ale pečlivě zakomponována do celkového vzhledu. I palubní deska zajímavě kombinuje multifunkční displej s atraktivním vzhledem kontrolek okolo.

Co se týče motorizace, budou k dispozici klasické agregáty od Peugeotu. Tedy čtyřtakty o objemu 50, 125 a 150ccm a dvoutaktní padesátka.

Podvozek je klasický a zázraky od něj očekávat nemůžeme, na druhou stranu na závody si takový stroj kupovat nebudete. O bezpečnost se starají propojené brzdy s podobným systémem, který používá například Honda.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz