fotka

EICMA 2013: Kawasaki J300

  • autor: Matěj Oliva, Foto: Jan Altner

Už před časem jsme vám ukázali koncept nového skútru od Kawasaki, který tak docela není Kawasaki. V Miláně byla představena produkční verze prvního skútru zelené značky.

Přesněji řečeno je to první skútr od Kawy pro evropský trh, na asijských trzích se totiž prodávají některé čínské značky, právě pod křídly japonského výrobce. I tady se nejedná o projekt zelených, ale o licenční výrobu osvědčené techniky od Kymca, která se dočkala atraktivnějšího designu z dílen projektantů od Kawasaki.

O pohon se stará osvědčený kapalinou chlazený čtyřventil o objemu 299ccm, který vyniká svým výkonem a pružností. Brzdy mají vykousané kotouče a samozřejmě nabízejí možnost využít systém ABS. Podvozek je také tak nějak klasický, vepředu je teleskopická vidlice o průměru kluzáků 37mm, vzadu pak dvojice tlumících jednotek s možností nastavení tuhosti pro jízdu sólo, nebo se spolujezdcem.

Pokud se bojíte o kvalitu zpracování, nemějte strach, Kawasaki jsme obešli ze všech stran a je třeba uznat, že se tu myslelo na každý detail. Přední světla jsou vybavena LED a nesou odkaz supersportovní Kawasaki Ninja. I vzadu najdete LEDky.

Skútr je samozřejmě i praktický, nechybí řada schránek pro odkládání drobností, ale ani dvanáctivoltová zásuvka na palubní desce. Zda bude skútr dostupný u nás a hlavně za jakou cenu se pokusíme zjistit co nejdříve.

Video

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz