fotka

Nový Suzuki Burgman 125/200 ABS

  • autor: FilipT

Při příležitosti vytrvalostních silničních závodů 24 hodin Le Mans představila Suzuki své novinky. A v kategorii skútrů předvedla novou verzi „malého maxiskútru“ Burgman v objemových kategoriích 125 a 200 ccm. Na našich silnicích jde spíš o výjimečný jev, ale v jižní Evropě jsou hodně oblíbené a prodalo se jich přes 150 tisíc!

Nový design následuje vzor „velkého bratra“ Suzuki Burgman 650, který vloni také dostal facelift a řadu vylepšení. Narost také docela do šířky, o tom nejlépe svědčí snímek podsedlového prostoru, kam se vejdou dvě integrálky - ovšem na šířku vedle sebe! Celkem má objem 41 litrů a k tomu ještě skútr nabízí schránku pod přístrojovkou s integrovanou elektrickou zásuvkou.

Novou přístrojovku s analogovým tachometrem a otáčkoměrem doplňuje vyšší plexištít, ve střední části je ale skútr naopak užší a nižší než jeho předchůdce. Na přístrojovce je novinkou také indikátor ekonomické jízdy, i když to v případě stopětadvacítky jezdec asi moc nevyužije, s tímhle objemem se většinou jezdí na plný plyn skoro pořád.

Spotřeba je podle údajů výrobce na úrovni 3 L/100 km, takže při velikosti nádrže 10,5 litru by mělo být možné najet skoro 350 km na jedno natankování.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 180
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz