fotka

Piaggio PAM: 3kolový koncept

  • autor: FilipT

Designéři ze skupiny Piaggio Group se spojili s kreativním „vizionářem“ Simone Madellou, který se rozhodně neomezuje jen na přítomnost a umí pracovat i s potenciálními technologiemi a materiály budoucnosti. Výsledkem je zajímavý koncept Piaggio PAM (Personal Advance Mobility).

Piaggio od roku 2006 úspěšně boduje na trhu s tříkolovým skútrem MP3 a očekává se, že vedle značek Quadro a Peugeot se časem připojí i Yamaha. Proto koncern Piaggio zkoumá další směry, kterými by zase získal pořádný náskok před konkurencí. A Simone Madella je pro takové úvahy mimořádně vhodná osoba, už navrhl celou řadu odvážných futuristických automobilů, motocyklů, lodí či domů, které jako by vyskočili ze science-fiction filmu.

Výsledkem jeho návrhu Piaggio PAM je tříkolový stroj, ovšem s dvěma koly vzadu. Ten by měl díky systému naklánění nabídnout podobnou stabilitu jako MP3, navíc ale má být ještě bezpečnější díky skořepinové kabině s trojicí airbagů podél sloupků. Design s volnou zadní částí navíc zjednodušuje nastupování a vystupování, výška sedla i celého stroje se automaticky podle potřeby sníží nebo zvýší.

Použití střechy vedlo k dalšímu zajímavému nápadu, kterým jsou horní fotovoltaické panely. Skútr poháněný elektromotorem by rak při menším nájezdu kilometrů mělo stačit nechat zaparkovaný venku a on se za slunečného počasí sám trvale dobíjí.

Nezbývá než popřát značce Piaggio, aby se jí povedlo tuto zajímavou myšlenku časem vyzkoušet a třeba i uvést do výroby!

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 180
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz