fotka

Zákonné pojištění vozidel uzavřete snadno

  • autor: skutrmania.cz

Plánujete koupi auta a rozmýšlíte se nad tím, jak ho co nejvýhodněji pojistit? Na výběr máte ze dvou hlavních možností. Ideální možností je vybrat si pojišťovnu, u které zákonné pojištění vozidel uzavřete. Ta vás může zaujmout různými důvody, ať už je to prestiž, výše plnění, asistenční služby nebo cena. Poté tedy bude následovat koupě samotného vozu. Ať už kupujete vůz v autobazaru, nebo nový v autosalonu, řada prodejců s různými pojišťovnami sama spolupracuje. Pro vás to znamená tu výhodu, že ihned po koupi auta můžete zákonné pojištění vozidel uzavřít, a odjedete tak s pojištěným vozem. Pokud však tuto možnost nezvolíte, nastává druhá, poněkud komplikovanější možnost. Buď auto necháte u autobazaru, zajedete do pojišťovny, tam ho pojistíte, vrátíte se pro něho a odjedete pojištěným, nebo je druhá možnost. Budete riskovat cestu s nepojištěným autem k pojišťovně, a odtud už bez obav kamkoliv budete potřebovat. Mnoho lidí však nechce riskovat a raději uzavřou povinné ručení přímo v autobazaru, což je samozřejmě velice pohodlné.

Ať už zvolíte jakoukoliv možnost, nezapomínejte na to, že po uzavření smlouvy musíte ve svém voze mít doklad, kterým se prokážete, že máte pojištění skutečně uzavřeno. Ten má svůj specifický název.

Zelená karta

Právě takto se tento doklad nazývá. Ten si vysloužil název právě pro svou typicky zelenou barvu. Zelená karta však není přímo kartou, ale pouze papírovým dokumentem. Na něm jsou uvedeny údaje o vozidle, jeho registrační značka a také platnost, po jakou dobu má povinné ručení uzavřeno. Tento doklad vám tak plně postačí, abyste se prokázali například policejní hlídce, která si bude chtít platnost vašeho pojištění ověřit. Jakmile však platnost této karty končí, sama pojišťovna vám automaticky zašle novou, s platnými údaji na další rok provozu vašeho auta.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz