fotka

Nová ekonomická Yamaha D'elight 125

  • autor: FilipT

Na současné poklesy prodejů hlavně v zemích jižní Evropy zareagovala Yamaha představením nové jednoduché stopětadvacítky s příznivou cenou i spotřebou. Na trhy se dostane již v září a cena by se měla pohybovat kolem padesáti tisíc korun.

Po stránce designu se tato Yamaha na malých dvanáctkových kolech blíží evropskému stylu zavedenému Vespou a koncernem Piaggio. Jde o líbivý skútřík, který by mohl mít úspěch hlavně u něžného pohlaví a mladých jezdců.

Ti se mohou těšit na jednoduchý vzduchem chlazený motor s dvěma ventily a reálným zdvihovým objemem 114 ccm. Yamaha pro něj vyvinula technologii vstřikování YMJET (Yamha Mixture Jet-Fuel Injection), systém s přídavným sáním vzduchu, který zvyšuje hospodárnost provozu a dodávku výkonu i v nižších otáčkách.

Yamaha se dále soustředila na úsporu hmotnosti a s váhou pouhých 98 kg může skútr konkurovat padesátkám, přestože kvůli kompaktním rozměrům asi bude určený hlavně pro jezdce menších postav. Ti pak nebudou mít problém s manipulací také kvůli výšce sedla 755 mm.

Analogová přístrojovka lehce naznačuje retro styl šedesátých let, o bezpečnost se stará přední kotoučová a zadní bubnová brzda. Pod sedlo se vejde otevřená přilba a k dispozici je i schránka před koleny jezdce.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 180
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz