fotka

Intermot Kolín - Kymco

 • vydáno: 8.10.2010
 • autor: Matěj Oliva, Foto: Autor

Pro Taiwanské Kymco je Německo nejdůležitějším trhem, takže není divu, že se chtělo ukázat, no a stálo to za to. Několik inovovaných a několik zcela nových modelů opravdu stojí za to.

Kymco People 300 GT

Stále populárnější je kategorie třístovek na velkých kolech. Většina předních výrobců už má takový skútr v nabídce a Kymco samozřejmě nemůže chybět. People GT 300i je osazen stejným motorem jako model Downtown, takže stroj by měl mít dostatek dynamiky. Motor má 21,1kW a 30Nm a to už stojí za to.

Stroj je postavený na šestnáctipalcových kolech, které zajišťují pohodlnou jízdu a snadné ovládání. Daní je opravdu malý podsedlový prostor. Tento problém Kymco vyřešilo montáží kufru v barvě skútru, který se dokonce odemyká stejným klíčem jako zbytek stroje. Na skútru je osazena moderní palubní deska a nesmí chybět LED světla a to i vepředu. Pokud používáte navigaci, uvítáte jistě 12V zásuvku. O brždění se starají zvětšené kotouče s třípístkovým brzdičem na předním kole.

Many 50i

Retro teď rozhodně letí a v kymcu to vědí. Novinka s kulatým čirým světlem, hliníkovými ovladači a prošívaným sedlem by se měla zaměřit především na jezdce, kteří chtějí perfektní stylový skútr. O tom svědčí i použití vstřikování na čtyřtaktní padesátce. Ta dává slušných 3,1kW a 3,8 Nm. Každý detail skútru je propracovaný, vpředu je LED parkovací světlo a samozřejmě i LED blinkry. Pod sedlo se vejdou dvě otevřené přilby a víčko nádrže je uložené v přední kapotě. O praktičnost se stará chromovaný nosič za sedačkou spolujezdcem.

Downtown 300i ABS

Velice populární skútr Downtown se pro letošní rok dočkal ABS a vyrovnal se tak modelu Xciting. Vše ostatní zůstalo na stroji nezměněno (proč také měnit něco, co funguje).

DJ 50

Poptávka po kvalitních levných skútrech s padesátkovým motorem, kvalitním zpracováním a spolehlivostí stále stoupá. Kymco vyšlo zákazníkům vstříc a modelová řada skútrů se rozšířila a nový model DJ, který se nyní zařadil pod model Agility. Za cenu, která určitě nepřesáhne 30 000 korun nemůžeme čekat zázračné výkony, ale kotoučová brzda na předním kole se postará o spolehlivé zastavení z nevelkých rychlostí, kterých padesátka dosahuje.

Carry 50

Messengery rozhodně potěší nový model od Kymca. Carry je postavena na základě modelu DJ, kterému chybí přední světla a blinkry. Vše je přesunuté pod přední nosič a estetika tu jde stranou. Zadní sedačku nahradil druhý nosič. Carry tedy můžete naložit jak se říká po střechu.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz