fotka

Mytí skútru po zimě

  • autor: FilipT, foto: autor

Redakční Maxon dostal v zimě opravdu zabrat. Sůl, bláto a prach už s konzervačním olejem nastříkaným před Elefanty vytvořily neprůhlednou šedou krustu. Konečně vysvitlo sluníčko a je tu čas mašinu pořádně vydrbat a nakonzervovat.

Bez wapky to nepůjde, určitě to bude chtít něco na zašlou špínu, odmastit části zastříkané koncervačním sprejem, rozleštit chrom ana výfuku a oživit lak. No a nakonec zachovalé části před další renovací navoskovat a zakonzervovat.

Takže to máme mycí prostředek, leštidlo, vosk, konzervant. Vyplatí se nemíchat produkty více značek, které si mezi sebou nemusí tak úplně rozumět. A pak už byla dost jasná volba - nejširší škálu na našem trhu nabízí specializovaná značka Muc-Off. Ta má navíc mezi dobré jméno třeba mezi veteránisty díky šetrnému složení, které nenapadá citlivé či částečně narušené povrchy.

Před mytím wapkou tedy dostal Maxon nástřik růžovým rozprašovačem Nano Tech Bike Cleaner, který se pyšní použitím nanočástic a dobře se snáší s plasty, chromy, gumovými prvky i lakovanými povrchy. Neobsahuje kyseliny ani rozpouštědla, takže snad nezasadí částečně poškozeným povrchům smrtelnou ránu ;-)

Nástřik i mytí jsme ještě jednou zopakovali, na zadní kyvku jsme použili drsnější De-Greaser, který si také poradil se stopami asfaltu za předním kolem. De-Greaser je biologicky odbouratelný a rozpustný vodou, takže jej opláchnutím plně smyjete.

Necháme uschnout a nastupuje další fáze - leštění - a to je úkol pro Miracle Shine Polish a hlavně naši trpělivost. Na plastové prvky ale i na vyleštěné laky máme následně doporučený Silicon Shine, který se nanáší a rozleští hned po umytí. No a na kovové části jako motor a výfuky tu je Muc-Off Bike Spray, ten se ale neleští a nechá se napřed zaschnout.

Musím přiznat, že se kosmetika docela předvedla a naleštěné plochy za každým tahem hadru byly výbornou motivací! Asi bych si netroufl zkombinovat při generální očistě víc značek přípravků, například vosk a na něj konzervant od jiné značky, a musím ocenit Muc-Off, že má na každou partii připravené nějaké řešení a má odzkoušené vzájemné působení.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/329180/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz