fotka

Toyota i-Road - elektrotrpaslík s řízením zadního kola

  • autor: FilipT

Na autosalonu v Ženevě se představil zajímavý koncept elektrického vozítka na pomezí auta a skútru. Naklání se v zatáčkách a přináší zajímavý systém řízení pomocí natáčení zadního kola, jak je vidět na videu na konci článku.

Stejně jako další značky i Toyota mohutně vyvíjí v oblasti malých vozidel určených do center velkoměst. Její koncept i-Road jezdí na elektřinu a s šířkou pouhých 85 cm může konkurovat i skútrům. V současné verzi má výkon pouhých 5 koní a dojezd kolem 50 km, dobíjí se z běžné elektrické zásuvky.

O dobré chování v zatáčkách se stará elektronika v podobě technologie Toyota Active Lean, která zajišťuje náklon při průjezdu oblouku. Hodně zajímavý je systém řízení, kdy řidič má před sebou něco mezi volantem a řídítky a ovládá natáčení zadního kola. Na manévrování v provozu i zajíždění do mezer tak bude znamenat úplně jiný přístup k řízení. Výhodu budou mít skladníci, kteří již dnes jezdí s vysokozdvižnými vozíky se zadním řízením ;-)

Prezentační video

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 180
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz