fotka

Motosalon 2013 ve znamení skútrů

  • autor: FilipT, foto: Jan Altner

Uvolnění legislativy pro skútry do 124 ccm, které lze od letoška řídit i s řidičákem na auto, se na jarní výstavě motocyklů projevilo bohatou nabídkou modelů v této kategorii. A řadu ze skútrů byo možné si také hned na místě vyzkoušet na připravených testovacích drahách.

Vespa ET4 Monoposto

Na našem stánku jste mohli potkat krásnou přestavbu ve stylu café-racer. Pod kapotami je otevřený výfuk a sání, upravená spojka a variátor. Ovšem tím nejlákavější je airbrush na téma Vespa = vosa.

Kymco a Quadro

Hned proti východu z naší uličky milovníky skútrů určitě zaujala diodová světla nového modelu Kymca K-XCT 300i. A za stěnou čekala druhá značka dovážená importérem MSA - tříkolové skútry Quadro 350 s pneumatickým řešením odpružení a naklánění předních kol do stran v zatáčkách.

Vespa 946

Na ploše společnosti ASpirit byla magnetem letošní novinka - výjimečný luxusní retro model Vespa 946, které navazuje na historii značky a na trh se dostane jen v omezené sérii a za hodně výjimečnou cenu...

Yamaha TMax v přestavbách

Značka Yamaha předvedla tři variace na téma modelu T-Max, který si vzali do parády známí úpravzi motocyklů. V expozici ale nechyběly ani další modely z bohaté nabídky skútrů této značky.

Honda PCX - nejprodávanější

Nejprodávanější model za loňský rok v ČR? Ne, není to žádná variace na babetu z Tesca, ale důstojný malý-velký skútr Honda PCX 125 ccm.

BMW C650 - nejluxusnější

Mezi špičku rozhodně patří oba maxiskútry od BMW.

Peugeot

Francouzský šarm se nezapře

Elektřina má budoucnost

Na stánku společnosti Greenroute.cz se objevil první opravdu plnohodnotný elektrický skútr eGo, který se svými parametry může směle postavit současným stopětadvacítkám. Rychlost až 120 km/h (u modelu ExTREME) a dojezd 100 km už stačí na seriózní ježdění.

Akumoto

Podobný model se během výstavy objevil i na stánku již zavedeného dovozce Akumoto pod názvem Akumoto 800.

Kentoya

Kvalita čínské výroby stále stoupá, ovšem cena zdá se zůstává i nadále hodně při zemi. Na stánku Kentoya jsme objevili docela povedenou kopii našeho redakčního SYMu a hned jsme si domluvili srovnávací redakční test.

Bezpečně na skútru

Jak jezdit bezpečně, to se naučíte na kurzech Míry Lisého. A s padacími rámy můžete vyzkoušet i podobné kousky:

Testovací jízdy na venkovních plochách

V krajní hale a venku se hlavně jezdilo, zkoušelo a spousta lidí odešla s jasnou představou, co si příští týden vyrazí koupit ke svému dealerovi...

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 180
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz