fotka

Motocykl 2013 a Bohemia Custom Bike

  • autor: Skutrmania.cz, TZ Incheba

Výstaviště v pražských Holešovicích bude začátkem března opět patřit milovníkům jedné stopy. Od čtvrtka 7. března do neděle 10. března zde proběhne již 17. ročník tradiční výstavy motocyklů, čtyřkolek a příslušenství MOTOCYKL 2013. Incheba Praha připravila opět velkou přehlídku, která zcela určitě nadchne všechny fanoušky motocyklů.

Výstaviště v Praze Holešovicích bude otevřeno od čtrvtka do neděle 10:00 - 20:00 (v neděli do 17:00), za vstupenku zaplatíte 120 kč. kompletní informace najdete na webu výstavy Motocykl 2013.

Video z předchozího ročníku výstavy Motocykl 2012

Letošní výstavu okoření hned několik premiér na českém trhu. Vystavovatelé představí například novinky značek Ducati, Husqvarna, Suzuki nebo Kawasaki. Překvapením je stánek motosalonu exkluzivních motocyklů MR43, který letos na veletrhu vystaví kompletní modelovou řadu značky motocyklů Victory, českou premiéru britské legendy Norton, novinky exkluzivních motocyklů Breganze, Zaetta, Bimota a vlastní motocyklové stavby MR43.

Své diváky si jistě najdou i nové modely sériově vyráběných strojů značek Harley Davidson, Journeyman, Polaris, Masai, Goes a dalších. Na většinu z nich se bude možné posadit a každý tak bude moci posoudit, jak se mu v sedle nového stroje líbí. Z novinek se návštěvníci mohou těšit například na:

- Celou modelovou řadu MV Agusta včetně MV Agusta Rivale, která byla vyhlášena nejlepší motorkou podzimní výstavy Eicma a novou lahůdku na poli luxusních superbiků MV Agusta F4

- HW Trikes představí nejrychlejší trike světa. Dosahuje rychlosti přes 300 km/hod, má motor o výkonu od 211 do 320 PS s automatickou převodovkou a Triptronicem. Navíc je vybaven spoustou technických vymožeností a má evropskou homologaci

- Celou modelovou řadu Ducati pro rok 2013

- K 110. výročí Harley Davidson je připravena jedinečná výstava motocyklů, která monitoruje vývoj této legendární značky od počátku až po současnost. Nikde jinde tyto skvosty pohromadě neuvidíte! K obdivování bude přes padesát kousků těchto pekelných strojů.

- Victory Judge, přelomový model a úplně nová tvář rodiny Victory. První velmi rychlý a ryze sportovní cruiser, muscle bike bez kompromisů, inspirovaný dravostí legendárních amerických vozů sedmdesátých let, který dokázal ohromit odborníky a novináře na celém světě

- Bimotu Tesi 3D poprvé v ČR. Projekt Tesi třetí evoluce je opravdu kompaktní motocykl s extrémním designem a revolučním systémem zavěšení předního kola. TESI 3D je definována jako lídr kosmického věku, a to právě z důvodu jeho dvou trubkových kyvných vidlic vpředu a vzadu

- Breganze SF 750. Výkon tohoto kousku se pohybuje na 85 koní při 8300 otáčkách. Točivý moment je v maximu 75 Nm při 7200 otáčkách. Jedná se o dvouválcový motor, jehož suchá váha je jen 160 kg, takže koní je dostatek. Páteřový rám je z hliníku a váží jen 7 kg, neboť je ze speciálního duralu používaném v leteckém průmyslu s označením Ergal 7020

- Další novinkou v ČR bude italský „street tracker“ ZAETA. Asi nejzajímavější a nejdokonalejší produkční motocykl v této mladé a moderní motocyklové kategorii. Zaetu pohání italský jednoválcový motor TM a rozhodně není bez zajímavosti, že tento motocykl vyvíjel sám GRAZIANO ROSSI, otec VALENTINA ROSSIHO. Valentino je jedním z předních testovacích jezdců společnosti Zaeta

- Asi nejočekávanější premiérou výstavy MOTOCYKL 2013 je zcela určitě značka NORTON. Motocykly Norton, postavené ve stylu klasických café racerů na přelomu šedesátých a sedmdesátých let, se začaly v britském Donington Parku vyrábět znovu před dvěma lety. V Praze představí společnost MR43 prvního zástupce v ČR, model NORTON COMMANDO 961 CAFÉ RACER.

- Legendární značka INDIAN MOTORCYCLES vstupuje přesně po více než devadesáti letech znovu na český trh (první české zastoupení otevřel roku 1919 Ing.František Mařík v Praze) a to pod taktovkou MR43. Nové motocykly Indian poháněné silnými motory Indian Powerplus 1 720 ccm budou v Česku a na Slovensku oficiálně v prodeji od června letošního roku, avšak prohlédnout si je budete moci už teď.

Nebude chybět ani skvělá soutěž. „Přijďte na veletrh MOTOCYKL 2013 a vyhrajte DUCATI MONSTER 696 ANNIVERSARY v hodnotě více než 200.000,- Kč! Stačí odeslat sms za 6 Kč a mašina snů může být Vaše.

Na tradiční výstavě uvidíte přes 500 špičkových motorek. Pouze na MOTOCYKLU 2013 zažijete úžasnou atraktivní show BOHEMIAN CUSTOM BIKE 2013, která nabídne přestavby, stavby a další motocyklové unikáty v celkové hodnotě přes 120 milionů korun. Co kus to originál! Strojírenská a umělecká hodnota je proto pro jejich majitele nevyčíslitelná. Akce je součástí projektu V4 a vítěz postupuje do zahraničních soutěží. Atmosféru dokreslí módní přehlídky, besedy se staviteli motocyklů, koncerty a fotografování modelek v profesionálním fotografickém studiu před zraky návštěvníků. Opět proběhne také přehlídka mistrů americké retuše Airbrush Art Festival.

Dragstery včetně nitromethanového Top Fuel Bike Otty Knebla! „Pozornost diváků na stánku Czech Drag Serie rozhodně upoutá především speciál pro Mistrovství Evropy a to nitromethanový Top Fuel Bike Otty Knebla,“ láká na tradiční výstavu Motocykl 2013 Markéta Holatová, tisková mluvčí pořadatelské Incheby Praha. Dragster Puma Imperial Wizard disponuje výkonem cca 1000 „koní“ a má za sebou bohatou historii. Pochází z dílny anglického jezdce a konstruktéra Briana Johnsona, který s tímto strojem zajel rekord na ¼ míle 6,1s s konečnou rychlostí 376 km/h se zrychlením z 0 za 100 km /h za 0,8s! Tento unikátní nitromethanový speciál si můžete na stánku blíže prohlédnout a Otta vám rád zodpoví vaše dotazy. Když počasí dovolí, budete si moci vychutnat i zvuk tohoto stroje. Na výstavě se představí zástupci závodů Czech Drag Serie - stroje tříd Modified Street Twin, Super Street Bike a Competition Dragster.

BOHEMIAN CUSTOM BIKE

Custom show! Třešnička na dortu každého pořádného motocyklového veletrhu. To není jen statická výstava desítek pěkně nasvícených motocyklových unikátů, ale velká čtyřdenní multižánrová show, jejímž středem jsou samozřejmě luxusní stroje a která dokáže udělat na zimní veletržní akci atmosféru jako někde na motorkářském srazu. Bohemian Custom Bike je toho ostatně už osm let živým důkazem. Akce se koná v termínu 7.-10.3.2013 v levém křídle Průmyslového paláce a centrem všeho dění bude samozřejmě prostor soutěžní výstavy jedinečných motocyklových staveb a přestaveb nejen od nás, ale z různých zemí Evropy. Stroje budou soutěžit v sedmi základních kategoriích. Na výstavní ploše jim budou samozřejmě sekundovat prezentace motocyklových úpravců. Oproti jiným výstavám s motoristickou tématikou se BCBike liší především tím, že je přímo v pavilonu velké pódium, na kterém se neustále něco děje. Živé koncerty kapel, módní přehlídky, pole dance, představování různých motocyklů a novinek, technické workshopy s konstruktéry… A to vše je navíc proloženo nekonečným focením spoře oděných krásek na motocyklech, kterého se můžete zúčastnit i vy.

První velkou novinkou bude tuzemská varianta světově proslulé show Biker Build-Off, kterou znáte z Discovery Channelu. V českém podání se jmenuje Custom Live 2013 a jak sám název napovídá, uvidíme stavbu motocyklu na vlastní oči v přímém přenosu a dokonce i to, jak se taková akční show natáčí. Jedná se o první ročník a „vyzyvatelem“ je Omega Motors Company z Mladé Boleslavi. Stavba stroje začne ve čtvrtek a nejpozději v neděli by měl zaburácet dokončený custom.

Další zajímavou novinkou bude určitě MR43 Rookies Cup 2013, nová soutěžní kategorie pro všechny začínající stavitele a úpravce. „Tak konkrétně na tohle se těším úplně nejvíc. V posledních letech byly tuzemské customy především o souboji známých titánů. Docela slušný vítr přinesl i projekt V4 Custom, ale nástup celosvětové krize přestal úplně přát zbytným hračkám, jako jsou právě extra drahá umělecká díla na dvou kolech. Velké radicaly se staví čím dál méně a šanci tak dostávají stavitelé, kteří dokážou nedostatek financí nahradit zajímavými nápady a revolučním řešením. První podobnou soutěžní kategorii jsme vyzkoušeli loni v létě na custom show v Nikolčicích a slavila velké úspěchy. Prostě konečně regulérní soutěž pro ty, kteří si až tak nevěřili a dosud se báli postavit své garážové projekty proti profi stavbám renomovaných konstruktérů. Jedna z mnoha cest, kterou se snažíme představovat návštěvníkům neustále nové zajímavé motocykly“, uvedl Ondřej Hrůza, jeden z hlavních organizátorů soutěžní výstavy.

Je fakt, že doprovodného programu bude letos opravdu hodně. Součástí levého křídla věnovaného custom kultuře bude velká výstava motocyklových i automobilových dragsterů, prezentace amerických hot rodů, výstava a ukázky flat tracku – americké ploché dráhy, unikátní výstava historických modelů strojů Harley-Davidson a Indian a výstava klasických závodních motocyklů. Jeden roh haly bude patřit tradičnímu Airbrush Art Festivalu 2013, druhý „malé“ tetovací konvenci. Tohle by si člověk opravdu neměl nechat ujít… Více informací najdete na www.bcbike.cz, nebo na www.motocykl-praha.cz

Další program

Pro cestování chtivé motorkáře je připraveno TOURATECH MOTOKINO, ve kterém se budou promítat dokumenty z cestovatelských výprav na motorkách a probíhat prezentace a besedy s cestovateli. Perličkou bude beseda s herci Pavlem Liškou a Filipem Blažkem, kteří se v loňském roce účastnili výpravy do Turecka v rámci natáčení další série pořadu Moto cestou necestou. O své zážitky se podělí i Lou Fanánek Hagen.

Před Průmyslovým palácem budou pro návštěvníky připraveni přední čeští kaskadéři z týmu CRAZY DAY včetně Honzy Holuba, Adama Peschla, Davida Zavadského, Mirka Freye a Michala Holomka. Tento tým předvede atraktivní kaskadérská vystoupení, která se budou střídat s názornými ukázkami nebezpečných nehod motorkáře s automobilem. Kromě týmu CRAZY DAY vystoupí i další výjimečný český kaskadér Martin Krátký.

Přijďte si užít také sekci závodního ježdění. Z vystavovaných motocyklů se můžete těšit mimo jiné na stroj Kawasaki Ninja ZX-6R týmu Intermoto PonyExpres, který v Mistrovství světa Supersport letos startuje se Španělem Davidem Salomem a Italem Lucou Scassou. Stejný stroj bude vystaven také v boxu Jirky Brože. Dalším japonským závodním strojem bude supersport Honda CBR 600RR aktuálního Mistra ČR Davida Látra. Vystaven bude i stroj nejsilnější kategorie Superbike, Yamaha YZF-R1 v historických barvách oslavujících 50 let závodního oddělení tohoto výrobce. Za pozornost by mohl stát i litrový stroj Kawasaki Ninja ZX-10R Honzy Halbicha, či stroj kategorie Supermoto, se kterým Petr Vorlíček nastupuje do evropského a světového šampionátu. Přichystány jsou autogramiády závodních jezdců Jakuba Kornfeila, Karla Haniky a Ondry Ježka.

Ve spolupráci se sdružením Čtyřkolkáři je na venkovní ploše před Průmyslovým palácem pro návštěvníky připraven jednoduchý polygon, na kterém budou mít možnost vyzkoušet si čtyřkolky různých značek. V neposlední řadě se předvede sympatický šoumen a sportovec Míra Lisý se svým projektem Bezpečně na motorce.

Další články z rubriky:


    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz