fotka

Jak na ruce v teple - recenze kapes iXS

  • autor: Matěj Oliva

Nemusí zrovna sněžit, aby vám na skútru byla pořádná „kosa“ na ruce. Místo neobratných zimních rukavic lze zvolit elegantní způsob, který zároveň chrání ruce proti dešti. My jsme vyzkoušeli „sloní uši“ od iXS.

Sponzor článku: iXS - všem pro jezdce http://www.ixs-sport.cz/produkty

Není to žádný převratný nápad a v různých formách se vyrábí už nějaký ten pátek. Záleží ale na jeho zpracování. U některých kapes na ruce spíš než pohodlnou jízdu řešíte, kdy vám spadnou z řídítka, zmáčknou brzdu, nebo pustí blinkr. Také upevnění nebývá vždy optimální.

Montáž

Sloní uši iXS jsem měl na skútru nasazené opravdu za minutu. Na rozdíl od konkurence nemusíte sundávat zrcátko, ale stačí rozepnout suchý zip, který obepne zpětné zrcátko a kapsa tak perfektně drží. Druhým sucháčem pak oblepíte masku na řídítkách. Oba zipy jsou dost dlouhé a neměl by tak být problém instalovat kapsy v podstatě na jakýkoliv skútru.

Kapsy mají zevnitř příjemný umělý kožíšek, který pomáhá tepelnému komfortu. Zvenku jsou pak pogumované a tudíž i vodotěsné. Kapsy nejsou na přední straně jen sešité, ale je zde všitý pruh látky, díky kterému kapsy drží tvar. Jsou také dostatečně široké, takže když vyndáte ruku ven, zpět jí dáte snadno a samozřejmě bez velkého zápasení. To se zdá být jako maličkost, ale věřte, že když jste v sedle celý den, může být dost protivné hledat díru v kapsách.

V praxi

Naše ruce chránily sloní uši při cestě na sloní sraz Elefantentreffen a hned na začátku musím říct, že úspěšně. Díky kapsám se i v teplotách okolo nuly dalo jet v klasických rukavicích v naprosté tepelné pohodě. No a v dešti jsou pak kapsy nedocenitelné, jsou dost dlouhé, takže sahají až za rukavice a voda tak nemá šanci se do rukavic dostat.

Pohybu na skútru také nevadí, suché zipy jsou až daleko za ovladači a pro spuštění blinkru, světel, nebo startování je v kapsách dostatek místa. To také nebývá samozřejmostí. Závěr je tedy jasný, kapsy na skútru zůstanou, dokud nebude venku opravdu teplo na letní rukavice, no a možná i potom.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/317284/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz