fotka

Xkuty - skútr nebo koloběžka?

 • vydáno: 12.2.2013
 • autor: FilipT

Španělský projekt Xkuty představuje zajímavý směr vývoje skútrů, které díky jednoduchému elektrickém pohonu v náboji zadního kola mohou jít jinou cestou designu než klasické skútry.

Xkuty připomíná spíš elektrokolo, než klasický skútr, ale má to háček - postrádá pedály! Jde o projekt plnohodnotného elektrického skútru s motorem 1,5 kW, se kterým umí stroj dosahovat rychlosti 45 km/h. Ovšem přitom je téměř neslyšný, hluk motoru za jízdy je pouhých 5 dB!

Skútr je kromě povedeného designu pyšní také neuvěřitelně nízkou váhou - včetně baterií váží pouhých 45 kg, to je opravdu spíš kategorie elektrokol než skútrů. Výrobce tak zdůrazňuje snadnost ovládání - prý skútr dodává zásadně bez návodu k použití. Vypínač napájení na pravém řídítku snad najde každý.

Dojezd na dvojici lithiových baterií s kombinovanou kapacitou 17 Ah je slušných 50 km, ovšem ještě lépe zní specifikace dobíjení - baterie lze z domácí zásuvky nabít za dvě hodiny. V duchu trendů dnešní doby skútr nemá přístroje - ty nahradí váš vlastní chytrý telefon se systémem Android nebo iPhone.

Tento skútr je již v předběžné nabídce a můžete si jej objednat za 2314 Eur - tedy zhruba 60 tis korun, doba zahájení výroby ale ještě nebyla potvrzena.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz