fotka

Rally Paris Dak'Art na Vespách

 • vydáno: 28.12.2012
 • autor: FilipT, foto: Motomag

Slavná rally Paříž-Dakar už se dávno jezdí v Jižní Americe, ale ve Francii je stále populární. Dva organizátoři motosrazů se jí nechali inspirovat k výpravě ve stopách afrického závodu na indických kopiích Vespy - dvou skútrech LML.

Pod názvem Paris Dak'Art vyrazili 26. prosince dva nadšenci Luc Lechanoine a Stéphane Contal na více než 7000 kilometrů dlouhou cestu z Paříže do Senegalu. Stejně jako první ročník Rally Paris-Dakar v roce 1978 se slavnostní start uskutečnil na pařížském náměstí Trocadéro.

K cestě zvolili dva skútry LML - licenční indické kopie Vespy (viz náš redakční test). Právě starší konstrukce těchto strojů může být na tak náročnou cestu výhodou - mechanická spojka s ručním řazením usnadní jízdu mimo asfalt a jednoduchá konstrukce motoru zase znamená snazší opravy v polních podmínkách.

Jedním strojem je čtyřdobá stopětadvacítka, ten druhý opatřený sajdkárou na převoz celého bivaku je silnější objem 200 ccm. Oba poskytla francouzká společnost se symbolickým názvem "L´alternative", která dováží značku LML do Francie.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz