fotka

EICMA: Novinky ve světě přileb

 • vydáno: 26.11.2012
 • autor: FilipT, MatejO, foto: Jan Altner

Motocyklové výstavy jsou skvělým místem pro lidi, kteří vybírají novou přilbu. Během půl dne si porovnáte celou nabídku a většinu modelů si i vyzkoušíte. My jsme se ale zajímali hlavně o novinky...

Blauer

I americký Blauer předvedl velice zajímavou expozici, která kromě výstavy přileb zahrnovala virtuální prohlídku přilby v nadživotní velikosti. Teď ale k novinkám. Vedle integrální, otevřené a vyklápěcí přilby je tu teď zajímavá přilba pro vyznavače otevřených přileb s dostatečnou bezpečností. Má velké plexi, které zaručuje dobrý výhled a pevnou bradovou část. K dispozici budou samozřejmě zajímavé designy z pera návrhářů Blaueru.

LS2

Zajímavé novinky představila španělská LS2, kterou má na našem trhu úspěšně na starost společnost ASPGroup. LS2 slaví pět let na trhu a k této příležitosti připravila výroční limitovanou edici zlatých přileb, jedna skončila i u nás v redakci, takže se na ně můžete těšit. Středem zájmu ale byla kolekce přileb na rally Dakar. Svou přilbu tu má mnoho účastnických států včetně té české a slovenské.

Zajímavá je i nová vyklápěčka, která využívá překlopení bradové části přes horní hranu přilby. Z integrální přilby je tak v mžiku elegantní otevřená. Na našem trhu by měla být na jaře.

Shark

U Francouzů nás uchvátil nový hardcore model RAW s hodně drsným designem, krytem obličeje a vnitřní výstelkou vyrobenou z upravených bambusových vláken. Trochu krotší variace na toto téma nabízí model Neo s velkým plexi kryjícím celý obličej.

Na stánku Shark ale byly i další nové modely. Příznivce řady Vision potěší zpráva o zahájení výroby tohoto modelu také ve verzi Vision-R GT Carbon - ano, z karbonových vlánek, která přinesou ještě větší odolnost a nižší hmotnost.

Shoei

V expozici Shoei byla hlavním hitem nová turistická přilba GT-Air s vysouvací sluneční clonou. Přilba je speciálně navržená pro globetrottery, kteří tráví na motorce celé dny a jde jim především o prvotřídní komfort.

Pohodlí podporuje i snadné zapínání pomocí jednoduché spony. Zároveň se myslelo i na posílení bezpečnosti, GT-Air má novou konstrukci EQRS (Emergency Quick Release System), které usnadńuje sejmutí přilby v případě nehody.

Givi

Lehká letní enduro přilba X.01 Tourer využívá osvědčený nápad Givi z oblasti skútrů - odnímatelnou bradovou část. Docela chytrá myšlenka, které v jedné přilbě slučuje hned tři možnosti využití - enduro, trial, skútr. A má i výsuvnou sluneční clonu.

iXS

Další polykarbonátová přilba s podobným nápadem, iXS Transformer, se zaměřuje hlavně na skútry, kde dává volbu mezi jízdou v otevřené přilbě a větší ochranou před počasím i případným pádem.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz