fotka

EICMA Miláno - Honda

 • vydáno: 12.11.2012
 • autor: Matěj Oliva, Foto: Jan Altner

Vedle dvou již dříve představených modelů skútrů ukázala Honda i naprostou novinku, i když jen zdánlivě. Model Forza už totiž v nabídce je jako Forza 250, jen nebyl nějakou dobu vidět na našem trhu.

Honda Forza 300i

Forza na první pohled svou siluetou připomíná populární PCX. Stejná silueta je ale asi tak všechno, co má Forza s PCX společného. Pod kapotami totiž bije jednoválec 279 ccm. Ten je chlazený kapalinou a dává skútru slušný výkon necelých 18 kW. To bohatě stačí pro rychlý pohyb po městě i přibližování z příměstských oblastí třeba i po dálnici.

Forza by měla být především praktická. To dokazuje velký prostor pod sedlem, kam se vejdou bez problémů dvě přilby. I kapotáž je celkem robustní a měla by jezdci poskytovat dostatečnou ochranu i ve vyšších rychlostech. Prostorné sedlo pak poskytuje dostatek prostoru i pro spolujezdce.

O bezpečnost se starají propojené brzdy a hlavně systém ABS, který na relativně velkém skútru oceníte. Se systémem ABS bude skútr vážit 194 kg provozní hmotnosti. To není zrovna málo, ale v daném segmentu na druhou stranu ani nijak výrazně hodně. Přes výše popsané parametry se Hondě podařilo udržet skútr v hodně úsporných hodnotách spotřeby, která lehce překračuje hodnotu tří litrů.

Vedle populárního SH nastupuje do modelové řady staronový stroj, který by měl být pohodlný i na delší cesty, zároveň ale dostatečně praktický a obratný pro provoz ve městě, jaké budou jízdní dojmy si budeme muset ověřit až v praxi při redakčním testu.

Honda SH 125/150

V Miláně Honda představila i novinky, které odhalila během roku. Naživo jsme tak konečně mohli vidět nový model SH, podrobnosti najdete zde.

Honda NSC50R

Pro nejmladší jezdce připravila Honda hodně „Cool“ stroj. Skútr s padesátkovým čtyřtaktem v barvách a designu závodních speciálů Repsol Moto GP nenechá nikoho chladným, dokonce ani závodního jezdce Hondy, který stroj před novináře přivezl. Tento stroj rovněž Honda ukázala už během sezóny a přečíst si o něm můžete tady.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz