fotka

Výstava Scooter Mania v Coventry

  • autor: Jiří Podroužek

Výstava Scooter mania se koná až do jara 2013 v Muzeu dopravy (www.transport-museum.com) v britském městě Coventry. Většina lidí si skůtry spojuje s Itálií, ale zde je vystavena sbírka téměř čtyřiceti nádherných skútrů britské výroby z padesátých a šedesátých let minulého století. Všechny vystavené skůtry pocházejí ze soukromé sbírky jediného muže, kterým je Robin Spalding (www.britishscooters.com).

Prohlédnout si můžete skvosty takových výrobců jako Triumph, BSA, Raleigh stejně tak jako těch již neznámých mezi které patří DMW, DKR a Dunkley. Díky kompozicím, do kterých jsou jednotlivé skůtry naaranžovány, se můžete nechat vtáhnout do udivující atmosféry tehdejší doby. Nostalgie dýchá z bytového vybavení i módního oblečení. Pro dokreslení nechybí juke-box, časopisy, kuchyně s připravenou klasickou britskou snídaní, dobové plakáty a reklamy v tištěné i televizní podobě.

Pokud už se do Británie vypravíte, tak potěšitelná informace je, že vstupné je zdarma. :)

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz