fotka

Chris Pfeiffer a BMW C-evolution vítězem ESWC

 • vydáno: 19.10.2012
 • autor: FilipT

Na Intermotu se jela i řada zajímavých závodů a jeden z nich patřil elektrickým skútrům. V šampionátu elektrických skútrů startovala řada nových i renomovaných značek v této oblasti.

Nedělní akce Electric Scooter World Championship je zatím spíše neoficiální promo závod pro vystavovatele a příležitost se zviditelnit. A této šance se chopila značka BMW, která za řídítka nového předprodukčního prototypu BMW C-evolution posadila profesionálního stuntridera Chrise Pfeiffera, jež jinak předvádí úžasné kousky za řídítky BMW F800R.

Chris měl před závodem jen krátkou chvíli na pár zkušebních jízd, přesto dokázal z elektrického skútru na zatáčkovité trati postavené pro Supermoto vymáčknout maximum a s přehledem zvítězit. A co po závodu řekl Chris Pfeiffer:

„Musím přiznat, že mě výkon tohoto stroje hodně překvapil, zvlášť jeho akcelerace z nízké rychlosti. Trať byla perfektní a na rovnějších úsecích jsem dosahoval až 110 km/h, většinou se ale jelo v utažených zatáčkách s krátkými rovinkami, takže jsem musel střídat plyn a hned jít tvrdě na brzdy. Před každou zatáčkou jsem cítil ABS, kontrolu trakce jsem ale měl vypnutou, abych si mohl užít ‘drifting’ na C evolution.

V zatáčkách jsem musel dávat trochu pozor na extrémní náklony, abych neškrtal spodní částí, ale i tak jsem dosáhl časy na kolo jen o 8 sekund pomalejší než jezdci v závodu Supermoto. Dost mě taky překvapilo, že na konci ‘endurance’ závodu – který trval půl hodiny plus dvě kola – jsem stále ještě měl k dispozici 37 procent baterie, na rozdíl od mnoha okolních strojů, které již zpomalovaly kvůli vybité baterii. A to jsem přitom jel opravdu na maximum, bez ohledu na baterii.

Přestože C-evolution je stále ještě ve fázi prototypu, mně připadalo jako hotový produkt. Je to plnohodnotný sportovní elektrický skútr podobný maxiskútrům C600 Sport nebo C650GT. Stroj,, na kterém jsem závodil, byl v sériovém stavu pro testovací jízdy zákazníků, jenom jsem nasadili přilnavější Pirelli a upravili kontrolu trakce!”

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz