fotka

Michelin skládací elektrokolo

  • autor: FilipT

Elektrická kola začínají vážně konkurovat malým skútrům hlavně díky nižší hmotnosti a možnosti složení do kufru auta. A takové želízko v ohni představila i značka Michelin

Michelin uvedl do své kategorie produktů Lifestyle první skládací kolo s asistovaným pohonem pomocí elektromotoru v předním kole. Kolo nabízí tři režimy výkonu při šlapání a navíc i režim "chodec", při kterém kolo udržuje rychlost chůze 6 km/h a hodí se jako doprovod při procházkách.

Na zadním kole je běžný pohon šlapáním, ovšem doplněný o osmistupňovou přehazovačku Shimano integrovanou do zadního náboje kola. Plně nabitý akumulátor má dojezd až 45 km s maximální rychlostí 25 km/h. Nabíjí se 4 až 5 hodin z běžné domácí zásuvky.

Hlavní předností proti konkurenci je asi možnost pohodlného složení do malého objemu, který se vejde do kufru i malých osobních aut. Také celková hmotnost i s baterií je 17,6 kg a s tím už si poradí i slabší osoby. Většímu rozšíření ale asi bude trochu bránit prodejní cena 1390 Eur (cca 34 tis Kč).

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz