fotka

Představení značek III. - Taiwan

  • vydáno: 23.9.2010
  • autor: Matěj Oliva

V minulých článcích jsme vám představili evropské a japonské značky, které má asi každý v povědomí. Tentokrát by měl článek vnést jasno do produkce z ostrova jménem Taiwan.

Kymco

Nejsilnějším zástupcem taiwanských strojů je bezesporu Kymco. Mluvíme o značce s obrovskou tradicí, silnou pozicí na německém trhu a velice zdatným vývojovým oddělením. Kymca dosahují kvality japosnkých strojů za podstatně zajímavější cenu. Z počátku se Kymco zabývalo především malými skútry, nicméně dnes už má v nabídce i třístovku a jednoválcový půllitr. Nechybí vymoženosti jako LED světla, nebo ABS. Často kritizovaný byl dříve design, který prozrazoval asijský původ. U posledních modelů už se ale blýská na lepší časy.

TGB

Taiwan Golden Bee – Tato firma se zabývá už dlouhou dobu výrobou variátorů a dalších dílů pro přední světové výrobce skútrů a čtyřkolek. Logicky se v TGB nakonec pustili i do vlastních strojů jak na čtyřech, tak na dvou kolech. Tato značka sází především na zajímavý design, na který můžete narazit téměř u všech strojů, kombinovaný se solidním zpracováním a zajímavou cenou. Na náš trh skútry TGB vrthly teprve nedávno a pomalu si získávají sympatie.

Sym

Třetí velký hráč z Taiwanu. Produkce Symu je velice široká a zahrnuje všechny zajímavé objemy od padesátek přes oblíbené 125, 200, 250, 300… Sym je na trhu již padesát let. Věnuje se výobě a vvoji skútrů, čtyřkolek a zároveň je dodavatelem dílů amotorů pro další značky. Nejzajímavější je pravděpodobně spolupráce s firmou Hyundai. Kvalita skútrů je na velmi slušné úrovni.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2019 Skutrmania.cz