fotka

Lit Motors C1 na ledu

  • autor: FilipT

Jednostopý stroj, který po zastavení nepadne na bok? Po vzoru „dálníku“ a přitom s volantem? Že to je možné a že to lze využít k zajímavému konceptu dopravy v budoucnosti, ukazuje projekt Lit Motors C1. A následující video z testování ukazuje, že tahl evěc udrží ROVNOVÁHU I NA LEDU.

Video

Kapotovaný jednostopý elektrický „autoskútr“ vychází ze zajímavé myšlenky dvou mohutných gyroskopů (to jest vlastně elektronicky regulovanýczh roztočených setrvačníků) pod sedadly. Ty zajistí nejen to, že po zastavení vozidlo zůstane nehnutě stát a můžete bez problémů nastoupit i vystoupit, ale také zlepšují chování v zatáčkách.

C1 dokonce zvládne i couvání při parkování a co víc, údajně zvládne zůstat stát i po menších kolizích s auty či překážkami! Jako každé správné vozidlo budoucnosti jde o elektický pohon s cílovou rychlostí téměř 200 km/h! Dojezd na baterii by měl být také 200 km a donba nabíjení 6 hodin v tomto porovnání není až tak dlouhá.

Oficiální video

A ještě zajímavé video z testů prototypu

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz