fotka

Vespa World Days 2012 v Londýně

 • vydáno: 18.6.2012
 • autor: skutrmania.cz

Čtyři dny oslav a bohatého programu právě skončily. Již šestý ročník Vespa World Days v Londýně slavil obrovský úspěch a přilákal přes 3000 účastníků na skútrech Vespa.

Nejen tři tisíce jezdců na Vespách, ale až 30 tisíc diváků a fanoušků absolvoval o tomto víkendu program v O2 aréně v Greenwich u Londýna. Celou akci organizoval britský Vespa Club a dva tisíce jeho členů! Mezi účastníky bylo celkem 780 klubů z celého světa.

Na festivalu byl vyhlášen i vítěz turistické soutěže pořádané společně napříč mezi kluby. Soutěž Vespa Club Vespa Trophy zahrnovala celkem 1 752 kontrolních bodů v 25 zemích a s její organizací pomohlo více než 2000 dealerů Piaggio Group. Letošní ročník vyhrál italský klub ze Sirmione, jehož členové při cestě do Londýna najeli 1610 km. Na sraz ovšem se svými stroji dorazily i party třeba i z Kanady či Argentiny!

Světový sraz Vespy v Londýně připomněl 60leté výročí založení prvního Vespa klubu právě v UK. Když se sečtou Vespa kluby po celém světě, dělá to dohromady přes 40 000 členů, tomu říkám kult! Do Londýna vyrazila také česká výprava Vespa klubu a doufám, že budeme mít možnost zveřejnit i jejich dojmy.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz