fotka

Střecha pro Malaguti Blog 125 a 160

  • vydáno: 17.9.2010
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Malaguti

O Italech je známo, že na skútrech jezdí v každém počasí a celý rok, proto jsou stále populárnější kryté skútry, se kterými přišlo BMW nebo Peugeot. Stále se ale jednalo o poměrně drahé a nepraktické stroje. Malaguti nyní přichází se zajímavým doplňkem, který lze namontovat na klasický skútr.

Konstrukce je poměrně jednoduchá, skládá se ze dvou ocelových trubek a plastového štítu, který je překrývá. Velkou výhodou oproti BMW je zachování dvou míst k sezení a kufru. Plastový štít je vyrobený ze speciálního odolného plastu, který by měl vydržet i dlouhé působení špatného počasí, stejně jako slunečního UV záření. Na celém systému samozřejmě nechybí stěrač.

Hlavní výhodou celého systému je jeho nízká hmotnost, která příliš nezvyšuje těžiště skútru, jako tomu bylo u BMW C1. Skútr samozřejmě také zbytečně neztrácí jízdní dynamiku, i když aerodynamický odpor štítu bude jistě značný. Celý systém stojí v Itálii 690 Eur a skútr Malaguti je možné zakoupit i v kompletu s namontovanou střechou. Uvidíme tedy, zda zastřešené Blogy budeme potkávat i v českých městech.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2019 Skutrmania.cz