fotka

Italské skútry v Kořenově

 • vydáno: 1.6.2012
 • autor: FilipT, foto: Jan Altner

Jednotlivé značky ze skupiny Piaggio jsou ještě dnes a zítra k vyzkoušení na výborných islničkách v okolí Kořenovana rozmezí Jizerských hor a Krkonoš. Jestli chcete ochutnat Piaggio, Vespu, tříkolový MP3 ale i nejvýkonnější Aprilii SRV 850, přijjeďte se podívat, testovacích jízdy by měl být ještě dostatek!

Na každoroční testovací jízdy společnosti ASpirit pro veřejnost (viz pozvánka) v hotelu Příchovice jsme vyrazili již ve čtvrtek a vyzkoušeli připravené stroje a trasy. Rychlé táhlé zatáčky na Tanvald i na Harrachov, zakroucená silnička k přehradě Souš, ale i hřebenový výlet směrem na Sklenařice představují jedno z nejlepších svezení, jaká lze v Čechách najít. A když k tomu přičtete výborné zázemí, občerstvení i benzín v ceně jízdy a možnost vyzkoušet špičkové AGV i Araiky spolu s intercomy...

Aprilia SRV 850

Začneme rovnou tím nejlepším - s největším a nejvýkonnějším maxiskútrem na světě již jsme měli možnost se krátce seznámit (viz reportáž), do Kořenova ale SRV dorazilo s mohutnou posilou. Po levé straně totiž místo standardní dvojité černé koncovky výfuku vykukuje chromovaný laďák Arrow a na dojmu z jízdy je to zatraceně znát.

Táhlá stoupání od Tanvaldu nebo na Harrachov jsou doslova lahůdkou a je nutné si připomínat, že jedete na těžším stroji s menšími koly. Jistota v řízení je totiž ve vyšší rychlosti dokonalá. Tou hlavní změnou je ale zvuk. Už po nastartování zazní podobný nekompromisní koncert, jaký nabízejí vedle stojící Aprilie Dorsoduro. Troufám si říct, že tohle bude největší lákadlo, které „dostane“ řadu zájemců o maxiskútr, co se zastaví v ASpiritu na zkušební jízdu. Tohle véčkové dunění s laďákem je opravdu něco na míle vzdáleného obvyklému ševelení skútrů.

Piaggio Beverly 350 a MP3 500 LT Sport

Oba skútry již prošly naším týdenním redakčním testem - viz Piaggio Beverly 350 Sport Touring, empétrojku chystáme během června. Přesto bylo svezení v Jizerkách užitečné, narozdíl od redakčního testu se totiž jezdilo na mokru. A právě v těchto podmínkách jsem ocenil kontrolu trakce, kterou jako první na poli skútrů nabízí právě Piaggio Beverly 350 SportTouring ABS/ASR. Při otáčení na mokrých silničkách nebo najetí na trávu mi několikrát kontrola trakce ušetřila nepříjemné chilky s poklouznutím zadbního kola. Moderní třistapadesátka totiž skrývá opravdu hodně síly a pocitově jede jako leckterá čtyřstovka od konkurence!

Stejně tak Piaggio MP3 500 LT Sport na mokru umí přesvědčit perfektním držením zdvojeného předku. Jen ta pětistovka už byla na malé silničky kolem Souše skoro dost, sem by se hodila spíš lehká třístovka Yourban se stejnou konstrukcí, ale většími koly.

Vespa GTS Super 300

To nejstylovější nakonec - a ve světě skútrů to nemůže být nic jiného než Vespa. Není nejrychlejší, nejmodernější ani s jednostranným zavěšením a malými koly nedává v zatáčkách takovou jistotu jako třeba Beverly, také rozhodně nění nejlevnější... Ale určitě je nejhezčí a nejstylovější a v té oranžové barvě jde prostě o nádhernou věc! Ta vám zlepší náladu, i když kolem ní třeba jen jdete do garáže, protože musíte jet autem!

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz