fotka

Přestavba - Yamaha T-max

 • vydáno: 31.5.2012
 • autor: skutrmania.cz

Maxiskůtry zpravidla nejsou z hlediska designu nic extra, slouží především k pohodlné a svižné dopravě v maximálním pohodlí, je tu tedy spousta plastu, velké plexisklo, mohutná zrcátka, zkrátka nic, k čemu byste si v obýváku sedli a kochali se. I z maxiskútru se dá ale postavit hodně zajímavý stroj.

Do přestavby se pustil němec Marcus Walz, který se zabývá přípravou exkluzivních motorek. Cílem bylo snížení hmotnosti, zvýšení výkonu a hlavně vylepšení vizáže. Vzhled rozhodně nabral na svěžesti a agresivitě, zmenšilo se plexi a skútr najednou vypadá daleko sportovněji.

Walz k tomu řekl: "nechtěl jsem vytvořit nějakou kosmickou loď, ale mělo být stále na první pohled poznat, že se jedná o Tmax. Soustředil jsem se hlavně na zachování původní linie a ladění i těch nejmenších detailů. Řidítka jsou upravená tak, aby se na skútru sedělo jako na naked biku, jednoduchý vzhled doplňují zrcátka na konci řidítek." Do přestavby T maxu se pustilo několik stavitelů, takže se můžeme těšit na další zajímavé kousky. Tento je zatím horkým favoritem na ten nejlepší.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz