fotka

Přestavba - Yamaha T-max

  • vydáno: 31.5.2012
  • autor: skutrmania.cz

Maxiskůtry zpravidla nejsou z hlediska designu nic extra, slouží především k pohodlné a svižné dopravě v maximálním pohodlí, je tu tedy spousta plastu, velké plexisklo, mohutná zrcátka, zkrátka nic, k čemu byste si v obýváku sedli a kochali se. I z maxiskútru se dá ale postavit hodně zajímavý stroj.

Do přestavby se pustil němec Marcus Walz, který se zabývá přípravou exkluzivních motorek. Cílem bylo snížení hmotnosti, zvýšení výkonu a hlavně vylepšení vizáže. Vzhled rozhodně nabral na svěžesti a agresivitě, zmenšilo se plexi a skútr najednou vypadá daleko sportovněji.

Walz k tomu řekl: "nechtěl jsem vytvořit nějakou kosmickou loď, ale mělo být stále na první pohled poznat, že se jedná o Tmax. Soustředil jsem se hlavně na zachování původní linie a ladění i těch nejmenších detailů. Řidítka jsou upravená tak, aby se na skútru sedělo jako na naked biku, jednoduchý vzhled doplňují zrcátka na konci řidítek." Do přestavby T maxu se pustilo několik stavitelů, takže se můžeme těšit na další zajímavé kousky. Tento je zatím horkým favoritem na ten nejlepší.

reklama

Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz