fotka

Airbag místo přilby?

  • autor: FilipT

Dámy v italských městech jezdí na skútrech často bez přilby, protože jim prostě přilba podle jejich názoru nesluší. A to inspirovalo dvě švédské studentky k návrhu alternativy - hlavového airbagu.

Nechcete si pomačkat účes nebo si myslíte, že v přilbě vypadáte nemožně? Možná, že v budoucnosti bude stačit obléct si speciální bundu nebo samotný límec ve vámi zvoleném stylu, který se v případě nehody nafoukne do airbagu. Ten kompletně ochrání vaši hlavu i krk a podle měření je dokonce účinnější než klasická otevřená přilba!

Všechno řídí elektronická jednotka, která mimo jiné zaznamenává data z aktivace, jako je zrychlení či sklon. Při dosažení mezních hodnot se v desetinách sekundy nafoukne airbag a vydrží nafouknutý po několik sekund, pak se sám vypustí.

Tento nápad rozhodně nepatří do říše snů, švédské ministerstvo dopravy už tuto „přilbu“ schválilo jako legální náhradu běžné helmy!

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 180
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz