fotka

zecOO: elektrický low-rider

 • vydáno: 17.4.2012
 • autor: FilipT

Japonský koncept zecOO oživuje myšlenku jednostranného zavěšení předního kola a kombinuje ji s elektropohonem a designem na rozmezí motocyklů a skútrů.

Tenhle koncept si rozhodně zaslouží bližší pohled. Skrývá totiž celou řadu nových technických řešení, ale i designových prvků - od zajímavých převodů řízení s řídítky na vodorovných ramanech až po originální „žraločí ploutvičku“ na zadním blatníku skrývající koncové a brzdové světlo. A zajímá vás, co jsou ty záhadné trubice vedoucí nahoře z kapotáže? Nejsou to výfuky ani větrání, nýbrž budíky přístrojů.

Na japonském trhu, kde frčí maxiskútry a stále více se prosazuje elektřina, by to zecOO mohl dokonce dotáhnout až do výroby. Aspoň to slibuje jeho tvůrce, autor Kota Nezu a studio Znug Design, který plánuje uvedení limitované série již během příštího roku.

V zadní části se ukrývá elektromotor o výkonu 21 kW a krouťáku 65 Nm, což při celkové hmotnosti motocyklu 245 kg není vůbec špatná hodnota. Škoda jen, že zatím není známý dojezd celého stroje.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz