fotka

Tříkolový elektroskútr Sway Motorsports

  • autor: FilipT

Kalifornská společnost Sway Motorsports představila prototyp tříkolového elektroskútru s velmi zajímavou koncepcí naklánění. Podívejte se na novou technologii a video z jízdních zkoušek.

Elektroskútr má zavěšená přední kola na mohutné konstrukci zasahující až do podlážky se stupačkami jezdce, která zůstává vodorovně s vozovkou a naklání se pouze horní část skútru se sedlem a řídítky.

Toto řešení vypadá dost složitě a řešení převodů řízení i odpružení kol asi bude i z výrobního hlediska dost náročné. Výhodou ovšem je, že řidič může skútr ovládat i nohama a pozastavení nebude muset sundávat nohy ze stupaček - stačí se opřít chodidly a bude to stejné, jako by stál na zemi. Na druhé straně v zatáčkách asi bude nutné mít nohy úplně volně, jinak se bude nakláněná „prát“ s řízením.

Prototyp váží 104 kg a využívá Li-ion baterie 60V/20Ah, dosah je zatím pouze 16 km. Baterie jsou uloženy v podlážce, což přináší nízké těžiště, baterie je zároveň mimo naklápěcí část skútru. V produkční verzi by pak skútr měl mít dojezd 50 km. Velmi slušná je maximální rychlost ve výši 65 km/h.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 180
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz