fotka

Přichází nová Honda PCX150

  • autor: FilipT, zdroj: Honda

Po obrovském prodejním úspěchu modelu PCX125 se tato řada rozrůstá o silnější model 150 i pro evropské trhy. A slibuje stejně hospodárný provoz, moderní konstrukci i praktické vlastnosti jako stávající stopětadvacítka, ovšem s citelnou porcí výkonu navíc.

Honda PCX125 v uplynulém roce trhala prodejní rekordy a stala se vůbec nejprodávanějším jednostopým strojem na evropském trhu s více než 23 000 prodanými kusy. Není divu, přišla totiž s přesně tou správnou kombinací designu velkého skútru, dobrých jízdních vlastností, hospodárného provozu a praktických funkcí. To všechno přitom Honda nabídla za velmi přijatelnou cenu díky tomu, že jde o globální model pro celý svět.

Nyní se tato řada rozrůstá o vyšší objem PCX150 s moderním vodou chlazeným jednoválcem Honda eSP (enhanced Smart Power) o zdvihovém objemu 153 ccm. Ten nabídne o 2,5 koní vyšší výkon a 2,5 Nm vyšší krouťák než stávající stopětadvacítka. Dvouventilový agregát ovšem využívá celou řadu dalších technologií na minimalizaci tření a ztrát v motoru i na variátoru, takže by spotřeba paliva měla zůstat na dosavadní nízké úrovni, navíc ještě posílené technologií automatického zhasínání a spouštění motoru na semaforech.

S udávanou spotřebou 2,2 L/100km pak bude dojezd na jedno natankování dovolovat až 263 km. Vyšší výkon se zase bude hodit na víceproudých silnicích a odhaduji, že stopadesátka nebude mít problém držet stálou rychlost přes 120 km/h. Pevný trubkový rám i propojený brzdový systém CBS by s tím rozhodně neměly mít problém, už u stopětadvacítky dokazovaly, že mají ještě slušnou rezervu. Nezbývá než doufat, že i Honda PCX150 bude za podobně příznivou cenu jako stávající PCX125!

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz