fotka

Speciální pruhy pro skútry?

  • autor: FilipT

Bezpečnostní komise v Římě podala návrh na snížení nehod skútrů a motocyklu vytvořením speciálních pruhů u semaforů. Na základě statistik z let 2004-2010 by tak mohl vzniknout užitečný nápad - tzv. „pole position“pro skútry a motorky..

Neustálé proplétání skútrů v provozu italských měst je realitou a všichni jsou na ni zvyklí. Přesto dochází k nehodám kvůli nahromadění skútrů mezi auty při čekání na semaforech. A právě tomu by mohly pomoci tyto speciální pruhy, které umožní oddělit shluky skútrů od čekajících aut. Navíc by to mohlo i zrychlit dopravu a zlepšit průjezdnost, pro auta to totiž nebude znamenat žádné zpomalení, skútry jsou na zelené vždy okamžitě pryč.

Zvýšení bezpečnosti pak spočívá v tom, že jezdci na skútrech se nemusí ještě daleko před křižovatkou za každou cenu předjíždět auta, pokud vědí, že u křižovatky v klidu pomalu projedou stojící kolonou a vepředu budou mít připravené volné místo. Můžeme jen doufat, že tento italský nápad se pod vlivem sjednocování dopravních předpisů časem prosadí i u nás.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz