fotka

Boty iXS Formula II - recenze

  • vydáno: 11.2.2012
  • autor: Matěj Oliva

V motocyklových botech se nám na skútru moc jezdit nechce, nejsou z nejpohodlnějších a hlavně pro následný pohyb po obchodu, nebo práci nejsou úplně ideální. Na druhou stranu jezdit v klasických botech je snad ještě horší, protože právě úrazy kotníků a nohou jsou při pádu na skútru hodně ošklivé.

Švýcarská firma iXS má v nabídce hodně zajímavý produkt – boty Formula II určené právě pro jízdu na skútru. Ty mají civilní vzhled a nemají ani chrániče pro řadicí páčku, které jsou na klasických motocyklových botech. Na druhou stranu nabízí ochranu kotníku a chodidla na úrovni klasických motocyklových bot. V redakci nás zaujali natolik, že jsme jeden pár vzali do testu.

Boty jsou v nabídce v několika barvách. Kromě námi zvolené krémové je k dispozici ještě červená, modrá a černá. Boty jsou vyrobené jak jinak, než z kvalitní kůže. Zavazování je klasicky šněrovací s háčkem pro lepší pevnost nohy v botě. Tkaničky pak schováte pod suchý zip na nártu. Podrážka je bohužel hodně hladká, takže na sněhu a náledí to není úplně ono, na druhou stranu měkká guma drží naprosto perfektně na podlážce skútru i na asfaltu a dodá vám i v zatáčkách a při stání na křižovatce výbornou oporu.

Vnitřek boty je z měkkého textilu a bota je velice pohodlná i pro běžné nošení. Není to samozřejmě jako adidasky na běh, ale určitě vás boty nebudou štvát tolik, jako silné boty na motorku. Zvenku je bota kompletně z kůže, což samozřejmě podstatně zvyšuje její odolnost proti pádu, ale i povětrnostním vlivům. Bota bohužel nemá žádnou membránu, přesto při slabším dešti bez problému odolá. Kůži lze navíc snadno naimpregnovat. Na botě nechybí reflexní prvky. Na boku to jsou pruhy všité do boty, na zadní straně je to reflexní logo iXS.

V botech jsme najezdili několik tisíc kilometrů na mnoha typech strojů. Na žádném z nich bota neklouzala a vždy se dalo mluvit o pohodlné jízdě. Navíc je tu nedocenitelná výhoda v univerzálnosti boty, kterou můžete použít pro více příležitostí, nejen při jízdě na skútru. Cena bot je poměrně příjemná a za 1 793,- Kč dostanete opravdu hodně muziky.Boty najdete na www.ixs-sport.cz

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/191317/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 181
    
    Copyright © 2010-2019 Skutrmania.cz