fotka

Vespy PX na Rally Faraónů 2011

  • autor: FilipT

Pouštní rally startující ve stínu pyramid uvítala na startu hodně motorkářů, ale dokonce i dva „terénní“ skútry Piaggio Vespa PX s italskými jezdci Andrea Revel Nutini a Marcello Dabrogni.

Skútry Vespa PX s manuální převodovkou kromě poladění motoru a lepšího chlazení dostaly silnější odpružení i terénní obutí, dále se hodně zapracovalo i na posílení konstrukce pomocným rámem, no a samozřejmě také na povinné výbavě pro rally. Vtipné je, že oba skútry kvůli příliš obecným pravidlům startují v kategorii závodních strojů do 450 ccm.

Skútry vyrazí na trať o celkové délce 2660 km, z čehož je 2360 měřený rychlostní speciál. Podle vyjádření obou závodníků jim jde hlavně o zážitek a o to, pokusit se dojet co nejdál. Je totiž jasné, že v hlubokých písečných dunách budou Vespy kvůli malým kolům a omezenému výkonu bojovat doslova o život.

Hned včerejší první etapa ukázala, jaký boj oba závodníky čeká. Zatímco vedoucí motorkář Mac Coma na nadupané KTM trať zvládl za 4 hod a 6 minut, u obou skútrů ve výsledkové listině svítí výsledný čas 25 hod 40 minut. To ale neznamená, že by oba by skútraři bojovali na trati až do ranních hodin. K času se totiž připočítala penalizace za to, že se jim nepodařilo projet trať do osmihodinového limitu. Oba závodníci se totiž již při výjezdu na start v jemném písku potýkali s problémy se spojkou, která asi při vyprošťování v terénu dostává neskutečně zabrat.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/329180/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz