fotka

Závody skútrů na střeše Fiatu

  • vydáno: 29.9.2011
  • autor: FilipT

Slavný historický testovací ovál na střeše staré továrny Fiatu v turínské čtvrti Lingotto minulý hostil úžasný závod historických skútrů. Na 150 skútrů Vespa a Lambretta odstartovalo do spirálové rampy uvnitř opuštěné budovy a abslovovalo závěrečný sprint na oválu na střeše.

Závod se nesl v recesistickém stylu. Závodníci museli po odstartování nejprve demontovat a zase nasadit přední kolo a až pak se pustit do zdolávání spirálové dráhy. Po tomto prvním kole bylo vyřazeno nejpomalejších 50 jezdců, zbývající stovka se pak pustila do vyřazovacího závodu na oválu, ve kterém byl v každém kole vyřazen jeden nejpomalejší jezdec. Jako poslední se udržel a tedy zvítězil Giacomo Tiberti na historickém stroji Vespa, který na něm také po ose přijel až z Toskánska.

A ještě pár slov o této originální závodní dráze: Továrna Lingotto kdysi patřila k největším automobilovým továrnám na světě a montovaly se zde například slavné Fiaty 500, které byly následně testovány na oválu na střeše. To spojovalo výhody umístění továrny v centru města s dostatkem pracovních sil, a zároveň řešilo problém s hustým provozem - na střeše bylo stále volno.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/191317/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 181
    
    Copyright © 2010-2019 Skutrmania.cz