fotka

Premiérová Pragovespa 2011

  • autor: FilipT, foto: autor, T.Svoboda

První ročník mezinárodního setkání skútrů Vespa i přes deštivé počasí dopadl na jedničku. V kempu Džbán na kraji Prahy se sjelo na 60 skútrů této značky z Čech, Rakouska i Itálie, zahlédl jsem i jednu řeckou espézetku...

Zahajovací páteční program ve velkých stanech Vespa Village u koupaliště i exkurze v pražském pivovaru U Medvídků ještě proběhly za sucha, sobotní ráno ale začalo mrholením, přešlo v deštík a nakonec pořádný liják. To ale nijak nezhoršilo celkovou náladu a neodradilo nadšené vespaře od soutěže ve zručnosti jízdy na parkovišti před kempem. Také stánek společnosti ASpirit, dovozce skútrů Vespa do ČR, s nabídkou nových modelů ke zkušebním jízdám si i přes déšť našel řadu zájemců.

Kdo čekal, že italské výpravy z Vespa klubů z okolí Terstu či Janova se leknou deště a utečou do restaurace, ten byl hodně překvapený. Právě italové přesvědčili ostatní k plánovanému výletu kolem Karlštějna a okolí a na jejich elánu během večerního programu se promoknutí nijak negativně neprojevilo.

V neděli už se počasí konečně nad italskými stroji slitovalo a závěrečná spanilá jízda Prahou už se jela na suchu. Dlouhý had šedesáti skútrů pobavil turisty na nábřeží i Malostranském náměstí a přes Strahov zamířil zpět na Džbán, kde první ročník Pragovespa skončil. Vespa Club Czech Republic si tak připsal velice úspěšnou premiéru mezinárodního Vespa srazu!

Další články z rubriky:


    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz